ZAUJÍMAVOSTI

Výnimočná spolupráca Lamborghinis Babolat

Automobili Lamborghini a Babolat oznamili spoluprácu, ktorá spája ich technologické a priemyselné znalosti pri výrobe exkluzívnych padelových rakiet, športu, ktorý kombinuje prvky tenisu a squashu.

Prototyp prvého modelu BL001, ktorý má byť vyrobený v limitovanej sérii iba 50 kusov v továrňach Lamborghini, bol predstavený v Lamborghini Arene na okruhu Imola.

Úplne nová unisex raketa BL001 bude dostupná v piatich farbách Lamborghini, Giallo Auge, Verde Viper, Arancio Livrea, Viola Pasifae, Verde Gea, vyrábaná v špecializovanom závode na výrobu dielov z uhlíkových vlákien – Automobili Lamborghini Sant’Agata Bolognese.

Dve ďalšie kolekcie rakiet, BL002 a BL003, budú vyvinuté na distribúciu v nasledujúcich rokoch. Srdcom projektu je spojenie majstrovstva Babolat v oblasti raketovej technológie a hry a odborných znalostí Automobili Lamborghini v oblasti výrobných procesov a dizajnu uhlíkových vlákien.

Technická koncepcia a dizajn BL001 sú výsledkom úzkej spolupráce medzi výskumnými a vývojovými tímami v rámci Babolat a Automobili Lamborghini počas takmer šiestich mesiacov. BL001 sa vyrába ultra precíznym, 100% ručne vyrobeným procesom, pričom testy sa vykonávajú v laboratóriu Babolat. Raketa sa vyznačuje extrémne tuhým obvodovým monokokovým rámom, ktorý optimalizuje deformáciu úderovej zóny.

Zdroj: Lamborghini

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie