ZAUJÍMAVOSTI

Porsche 911 voveľkosti XXL

Porsche oslávilo na svetovom veľtrhu IAA Mobility v Mníchove úctihodných 60 rokov 911 a pri tej príležitosti nechalo vystaviť impozantný model v mierke XXL.

Obrovská silueta 911 nad výstavným priestorom na námestí Wittelsbacherplatz priťahovala publikum. Opätovne použiteľná konštrukcia strechy je poctou ikone športových áut. Presne pred 60 rokmi oslávila 911 svoju premiéru na IAA.

„Model 911 je celosvetovo známy svojou jedinečnou siluetou. Táto socha je v prvom rade symbolom reprezentujúcim mnohé príbehy a skúsenosti nadšencov, fanúšikov a zákazníkov, ktorí formovali ikonický imidž 911 na celom svete,“ hovorí Ragnar Schulte, vedúci experimentálneho marketingu v Porsche.

Porsche na ploche približne 1 000 metrov štvorcových vytvorilo atmosféru rodinnej párty, kde maskot Tom Targa zabával najmladších automobilových fanúšikov hrami a cestami za poznaním. 

Ďalším obľúbencom počas prvých dní veľtrhu bolo Porsche Mission X. Táto veľkolepá koncepčná štúdia je novou interpretáciou hyperauta s dverami v štýle Le Mans, ktoré sa otvárajú a posúvajú dopredu, a vysokovýkonným, účinným elektrickým hnacie ústrojenstvo.

S modelom Mission X poskytuje Porsche predzvesť elektrickej budúcnosti. Medzitým mnohí návštevníci IAA a obyvatelia Mníchova prijali príležitosť vyskúšať si E-Performance súčasnosti prostredníctvom flotily Taycanov v stánku na veľtrhu, ktoré boli k dispozícii na sprievodné testovacie jazdy. 

Zdroj: Porsche

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie