ZAUJÍMAVOSTI

Alfa Romeo33 Stradale

Ikona 60-tych rokov je späť. Jedno z najkrajších áut všetkých čias sa vracia, avšak iba v limitovanej sérii 33 kusov. 

Alfa Romeo oznamuje návrat legendárneho modelu 33 Stradale, ikony 60-tych rokov, o ktorej mnohí hovoria, že je jedným z najkrajších áut všetkých čias a pochádza priamo z Tipo 33 – kedysi veľkého mena svetového motoristického športu.

Projekt, ktorý s úctou oslavuje históriu značky a posúva ju vpred do budúcnosti, nový 33 Stradale spája spaľovacie motory minulosti s elektrickou budúcnosťou, pričom reinterpretuje štylistické prvky 33 Stradale z roku 1967. 

Po viac ako 50 rokoch sa Alfa Romeo vracia do sveta „fuoriserie“ automobilov s limitovanou sériou iba 33 kusov, z ktorých všetky sú už predané.

33 Stradale je typovo schválené na jazdu na bežnej ceste. ale zároveň ponúka vynikajúci výkon na trati.

Projekt potvrdzuje prístup Alfy Romeo k výrobe exkluzívnych limitovaných edícií, ktoré spájajú remeselné postupy, technologické inovácie a hlbokú interakciu so zákazníkmi.

Nové dvojmiestne kupé, vyrobené iba v limitovanej sérii spája dedičstvo a budúcnosť značky ako symbol ušľachtilého talianskeho športového ducha.

„S novým 33 Stradale sme chceli vytvoriť niečo, čo zodpovedá našej minulosti, aby slúžilo značke a aby bolo fanúšikovstvo Alfisti hrdé. Takýto výsledok bolo možné dosiahnuť len vďaka odbornosti, tvrdej práci a vášni nášho tímu, s podporou manažmentu, ktorý má jasnú ambíciu prispieť k napísaniu kapitol o budúcnosti značky pri plnom rešpektovaní jej jedinečnej histórie. Toto je prvé auto značky „fuoriserie“ (vyrobené na mieru) od roku 1969 a sľubujem, že nebude posledné”, uviedol Jean-Philippe Imparato, generálny riaditeľ značky Alfa Romeo.

Nová špeciálna edícia Alfa Romeo môže byť vybavená motorom V6 s dvojitým turbodúchadlom s výkonom nad 620 k alebo v konfigurácii BEV s výkonom nad 750 k (s odhadovaným dojazdom 450 km – WLTP).

Maximálna rýchlosť je 207 mph (333 km/h) a zrýchlenie z nuly na 100 km/h za menej ako tri sekundy. Dvojramenné odpruženie s aktívnymi tlmičmi a zdvihom prednej nápravy zaisťuje výnimočné ovládanie a komfort. Brzdový systém Alfa Romeo Brake-By-Wire a karbón-keramické brzdy Brembo ponúkajú výkon na vysokej úrovni.

Zdroj: Stellantis

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie