NOVINKA

Peugeot predstavil novýpanoramatický kokpit 

PANORAMIC I-COCKPIT® PEUGEOT má stelesňovať metamorfózu značky PEUGEOT. Ako prvý sa s novým kokpitom predstaví nový PEUGEOT 3008, ten bude predstavený v septembri.

Nová generácia PEUGEOT i-Cockpit® obsahuje 21-palcovú zakrivenú panoramatickú obrazovku s vysokým rozlíšením, nový kompaktný volant a prepínače i-Toggles. Spolu s bezprecedentnou kombinácia použitých materiálov a vysokou kvalitou povrchovej úpravy má ísť o najvýraznejšiu zmenu dizajnu značky za posledné desaťročia. 

V Peugeote sa rozhodli spojiť dva z troch základných prvkov i-Cockpit®. Head-up displej a veľký centrálny dotykový displej sa transformovali do zakrivenej panoramatickej obrazovky tvorenej jedným 21-palcovým panelom, ktorý siaha od ľavého konca palubnej dosky až po stredovú konzolu. Táto panoramatická obrazovka je pripevnená zadnou nohou, ktorú cestujúci zo svojho uhla nevidia a tak to pôsobí akoby sa obrazovka vznášala nad prístrojovou doskou. „Plávajúci“ efekt je zvýraznený špeciálnym náladovým LED osvetlením pod obrazovkou.

Na ľavej strane panoramatickej obrazovky sa zobrazujú najdôležitejšie informácie určené vodičovi. Rýchlosť jazdy, sledovanie výkonu, tok energie, a informácie asistenčných systémov pre pomoc s riadení. 

V strede prístrojovej dosky, je časť dotykovej obrazovky prístupná pre vodiča aj spolujazdca. Dá sa použiť na ovládanie kúrenia/klimatizácie, navigácie, médií/systémov pripojenia atď.

Súčasťou redizajnu interiéru je aj nový volant s dotykovým ovládaním. Ovládacie prvky automaticky evidujú prsty vodiča, ale aktivujú sa až po stlačení danej funkcie, aby sa predišlo akýmkoľvek nesprávnym pokynom. 

Zdroj: STELLANTIS

Galéria

Majo Homer

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie