NOVINKA

Golf R 333 Limited Edition– iba 333 kusov

Iba 333 modelov s výkonom 245 kW (333 k) si nájde svojho majiteľa. Limitovaná edícia je v predaji od piatku 2. júna, avšak iba u Nemeckých predajcov. R 333 má potenciál stať sa zberateľským kúsom.

Volkswagen Golf z limitovanej edície R 333 dostal titánový výfukový systém od Akrapoviča a 19-palcové ráfiky kolies Estoril so semi-slick pneumatikami, ktoré dotvárajú pocit skutočného motoristického športu. Každý model z tejto série má svoje číselné označenie v interiéri. 

Golf R 333 vychádza z továrne s pútavým lakom Lime Yellow Metallic. Čierne akcenty navyše podčiarkujú vzhľad špeciálneho modelu.

„So špeciálnou farbou exteriéru, čiernou lakovanou strechou a dizajnovými nálepkami s logom 333 na bokoch bude tento Golf R ponúkaný v kombinácii, ktorá je doteraz jedinečná,“ hovorí Hakim Halimi, vedúci produktového marketingu vo Volkswagene R.

Nový model špeciálnej edície s limitom na 333 vozidiel vychádza z Golfu R Performance a disponuje výkonom 333 k (245 kW). Jazdnú stabilitu a trakciu modelu s pohonom všetkých kolies zabezpečujú prvky ako je R-Performance Torque Vectoring vrátane Vehicle Dynamics Manager.

„Golf R 333 je prvý model R s nami preddefinovanými špecifikáciami, ktoré nesklamú žiadneho zákazníka, ktorému záleží na výkone,“ hovorí Hakim Halimi, vedúci produktového marketingu vo Volkswagene R.

Ide o najsilnejší výkon Golfu s krútiacim momentom 420 newtonmetrov. Optimalizované vyladenie motora sľubuje rýchlu odozvu, so zrýchlením z 0 na 100 km/h za 4,6 sekundy. Maximálna rýchlosť vzrástla na 270 km/h.

Súčasťou štandardnej výbavy sú aj športové sedadlá v koži Nappa (s integrovanou opierkou hlavy) a o dokonalý zvuk v interiéri sa postará systém od Harman Kardon s 8+1 reproduktormi a celkovým výkonom 480 W. Golf R 333 Limited Edition prichádza aj so stredovým airbagom (predným) a zadným kamerovým systémom. 

Od roku 2002 prijal Volkswagen 250 000 objednávok na Golf v prevedení s označením “R”. 

„Limitovaná edícia Golf R 333 je pre našu značku mimoriadne dôležitá. Každý zákazník si môže byť istý, že má vo svojej garáži mimoriadne vzácne vozidlo a potenciálny zberateľský kúsok,“ hovorí Peter Jost, vedúci marketingu a predaja, Volkswagen R. 

Cena špeciálneho modelu začína na 76 410 eur a výroba 333 kusov vozidiel je naplánovaná na september tohto roku, aby mohli byť prvé modely odovzdané zákazníkom od októbra. Výroba bude prebiehať vo Wolfsburgu.

Zdroj: Volkswagen

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie