ZAUJÍMAVOSTI

Vesmírne kombinácie farieba materiálov 

Bentley Batur sa predstavil s personalizáciou Mulliner inšpirovanou vesmírom, čo prispelo k novej kombinácii farieb a materiálov. Tieto modely vznikli ako príklad pre ďalšie individuálne konfigurácie.

Model Batur patrí k tým vozidlám, ktoré predpovedajú budúcnosť značky a nasledujúcich modelov. Naznačuje, ako bude Bentley v budúcnosti pristupovať k výberu materiálov a techník šetrných k našej planéte. Už pri tejto kolekcii sa inovatívne technológie spojili s luxusnými materiálmi, ktoré k Bentley neodmysliteľne patria a vznikli prvky, ktoré sme predtým u tejto značky nevideli. Mulliner pôsobí ako divízia Bentley s jedinečnými možnosťami a prístupom. Zákazníkom zabezpečuje všetko, od úprav na mieru po kompletný servis pre tie najvzácnejšie vozidlá. 

Dizajnéri sa tentokrát inšpirovali prieskumom vesmíru, pričom využívali materiály a povrchové úpravy z vesmírnej éry, aby odrážali myšlienku cesty prieskumu. 

Uhlíkové vlákno je nahradené prírodnou alternatívou, postavenou na vysokovýkonných kompozitoch vyrobených z ľanu – udržateľného „supervlákna“. Tento materiál, sa ukázal ako nesmierne pevný a ľahký zároveň. Zákazník si môže do interiéru zvoliť udržateľné textílie podobné koži, vyrobené z vedľajších produktov procesu praženia kávy, ako aj koberce vyrobené z recyklovanej priadze.

K dispozícii je aj povrchová úprava s použitím 18-karátového žltého zlata vyrobeného pomocou aditívnej výroby, alebo s titánom odkazujúcim na letectvo.  Jediným limitom je predstavivosť zákazníkov.

Prvá téma – Nebula

Odvážna špecifikácia s dramatickými kontrastmi čiernej a živej zelenej na exteriéri a interiéri, ktorá poukazuje na vysoký výkon. Lakovanie exteriéru „Wasabi“ zaisťuje, že táto veľkolepá špecifikácia upúta pozornosť všade, kam príde. Kto sa pozrie bližšie, uvidí na súprave karosérie elegantný lesklý povrch s čiernym kryštálom.

Druhá téma – Supernova

Exteriér s lakom Sunbeam a pôsobivý interiér. Kabína je čalúnená žiarivou kombináciou farieb Indigo Night, Beluga, Ceramic Glaze a Hyperactive. Nechýba kompletný titánový balík s detailmi okolo kabíny.


Tretia téma – Hyperspace

Táto špecifikácia bola navrhnutá tak, aby vyvolala pocit rýchlosti, aj keď auto stojí. Vonkajšie prvky sýto metalickej farby Daybright Blue kontrastujú s akcentmi St James Red na mriežke chladiča a červenými brzdovými strmeňmi. Športovo inšpirovaný motív, ktorý naznačuje silu motora, ktorý číha pod lesknúcou sa kapotou.

Štvrtá téma – Dark Matter

Tmavostrieborný lesk dvojfarebného laku Fine Brodgar a Black Crystal ladí s titánovými detailmi koncoviek výfuku v elegantnej špecifikácii.

Zdroj: Bentley

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie