NOVINKA

Koncept TOYOTAFT-Se

Toyota predstavila FT-Se na Japan Mobility Show 2023 v Tokiu spolu s FT-3e, batériovým elektrickým konceptom SUV novej generácie. Obidve vozidlá sľubujú budúcnosť v ktorej už nepôjde iba o prepravu osôb, ale o nové zážitkové hodnoty. FT-Se je koncept batériového – elektrického, vysokovýkonného športového vozidla pre uhlíkovo neutrálnu éru.

FT-Se  má výrazne línie s pokročilou aerodynamikou, nakoľko zahŕňa odborné znalosti získané z úsilia TOYOTA GAZOO Racing. Práve skúsenosti získané v motoristickom športe chce Toyota využiť v prospech lepšieho vzťahu vodičov k ich vozidlám. Názov je skratkou od Future Toyota Sports electric.

Dvojmiestny športiak s výškou 1 220 mm pri šírke 1 895 mm pripomína spomienky na klasické športové autá z minulosti. V interiéri sa predstavuje kokpit novej generácie s intuitívnym ovládaním, umocňujúcim zážitok z jazdy. Prístrojová doska je úmyselne umiestnená nižšie, pre lepšiu viditeľnosť. Toyota sľubuje vylepšenú stabilitu ovládania a aerodynamický výkon. Máme očakávať čisté vzrušenie z vysokovýkonnej elektrickej hnacej sústavy novej generácie.

Automobilka použila nové batérie s nízkym profilom a vysokou hustotou energie, ktoré majú v prípade FT-Se posúvať hranice výkonu. Táto technológia v kombinácii so zmenšením a znížením hmotnosti komponentov, ako je motor, prevodovka a klimatizačná jednotka, umožňuje nové možnosti na zlepšenie vlastností tradičného športového vozidla, ako je stabilné zatáčanie, citlivé ovládanie a spoľahlivé brzdenie.

FT-Se má neustále rásť prostredníctvom prebiehajúcich aktualizácií softvéru a zároveň odrážať životný štýl a individuálne hodnoty vodiča prostredníctvom funkcií pre bezstresovú prevádzku. Toyota verí, že mobilita budúcnosti presiahne poskytovanie fyzických dopravných nástrojov a stane sa partnerom životného štýlu. Toyota si želá, aby sa koncept FT-Se stal víziou toho, ako by sa batériové elektrické športové vozidlo mohlo stať jedinečným vozidlom, ktoré by dokázalo vodičovi naštartovať pulz a podporiť dlhodobé puto.

Zdroj: TOYOTA

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie