Novinky a reportáže ZAUJÍMAVOSTI

McLaren P1 v laku,od ktorého neodtrhnete zrak

Zberatelia jedinečných modelov áut práve hľadajú voľné miesto vo svojich garážach. Už samotné vozidlo – McLaren P1 je unikát, ale v kombinácii s lakom MSO Pacific Blue vytvára jedinečný vizuálny zážitok. Aj keď pôvodnému majiteľovi sa zrejme opozeralo, a tak je pripravené na predaj. 

Táto vysoko dynamická dúhová schéma laku mení farbu auta v závislosti od dostupného svetla a pozorovacieho uhla. Farba sa mení od jasne modrej po tmavo modrú. Z iného uhla môžete vidieť oranžovú, žiarivo fialovú a dokonca aj nádych ružovej a zlatej farby. Pre ľudské oko sa MSO Pacific Blue neustále mení. Pre okoloidúceho vzniká nový vizuálny zážitok zakaždým, keď sa pozrie na auto. Farba, ktorá si zaslúžila samostatný odsek v tomto článku stála prvého majiteľa 33 548 libier. Zvyšné doplnky ďalších 73 000 libier.

Vozidlo nemá najazdených ani 5 000 kilometrov a celý čas bolo riadne servisované v McLaren Ascott, naposledy v marci 2023. K autu sú priložené návody na obsluhu vrátane originálnej servisnej knižky, dvoch kľúčov, krabice na kľúče z uhlíkových vlákien, krytu auta a nabíjačky batérie.

Pacific Blue bola implementovaná aj do interiéru vozidla, je vidieť na sedadlách, karosérii a rámoch vetracích otvorov. Namiesto štandardného lesklého uhlíkového vlákna boli použité uhlíkové vlákna so saténovým povrchom, aby neodvádzali pozornosť od laku. Úprave sa nevyhlo ani logo P1 viditeľné v motorovom priestore – aj to dostalo tichomorskú modrú. 

Podľa aukčného domu Sotheby’s, ktorý tento unikát ponúka v aukcii, ide o jedno z najzaujímavejších modelov P1 na trhu.

Zdroj: Sotheby’s

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie