SERES predstavil v Európe model SERES 5, svoj prémiový športový e-SUV

Počas 8 rokov sa SERES, dcéra čínskej značky Sokon s 36 ročnou tradíciou, etablovala ako prémiová značka inteligentných e-vozidiel. Po piatich rokoch vývoja a testovania spoločnosť oficiálne uvádza na európsky trh ultramoderný, vysoko výkonný a technologicky vyspelý model SERES 5. Dostupný je v dvoch základných verziách (štandardná verzia 2WD s pohonom zadných kolies a prémiová verzia 4WD s pohonom všetkých kolies) s možnosťou voľby veľkosti batérie 80 kWh a 90 kWh. SERES 5 je športový, prémiový e-SUV, ktorý otvára nové možnosti kombinovaním najlepších vlastností: dizajnu, inteligentného riadenia, výkonu, dojazdu a komfortu. Od 14. do 22. januára budú návštevníci Bruselského autosalónu mať exkluzívny náhľad na tento prémiový športový e-SUV pred jeho uvedením na trh v marci. My sme mali unikátnu možnosť ako prví na Slovensku vyskúšať ho u nás v redakcii.

Prírodná estetika života

Mnohí ľudia venovali svoju pozornosť konceptu SERES 5, keď bol predstavený v Silicon Valley. Osobitný záujem vzbudil jeho dizajn, pretože SERES 5 je inšpirovaný prírodou s flexibilitou, čistotou a vitalitou. Osobitná pozornosť bola venovaná estetike („Σ“ predná časť, okno inšpirované vŕbovými vetvami, línia pásu imitujúca skok delfína). Strecha klesá smerom k batožinovému priestoru, čím vozidlu poskytuje ultranízky odpor vzduchu a stáva sa dynamickým a energeticky efektívnym. SERES 5 je dostupný v 8 farbách karosérie a 5 interiéru, ktoré možno kombinovať podľa želania.

Z nuly na 100 km/h za 4,3 sekundy a dojazd až 500 km

Za jeho prémiovým dizajnom sa skrýva úžasný zážitok z jazdy, ktorý je posilnený výkonom hodným špičkových modelov na trhu. SERES 5 zrýchľuje z 0 na 100 km/h za 4,3 sekundy vďaka svojmu výkonu (430 kW) a krútiacemu momentu 960 Nm.

Na riadenie zrýchlenia a stabilizáciu vozidla je podvozok vyrobený z pevnej ľahkej hliníkovej zliatiny. Skvelý zážitok z jazdy umocňuje predná zdvojená náprava s priečnym zavesením s dvojitým ložiskom, ktorá zvyšuje odolnosť proti prevráteniu, a zadná náprava s nezávislým zavesením typu multilink s trapezoidným ramenom, ktorá zlepšuje stabilitu.

SERES 5 sa môže pochváliť vynikajúcim dojazdom. Jeho batérie, ktoré sú nehorľavé, s výkonom 80 kWh z fosforečnanu železa a 90 kWh s hybridným elektrolitom v tekutom aj pevnom skupenstve s vysokým výkonom ponúkajú významný zdroj energie a vysokú energetickú účinnosť. Takže na jedno nabitie môže model 2WD prekonať 500 km WLTP a 4WD môže pokryť 480 km WLTP. Sú kompatibilné s 95% nabíjacích systémov dostupných v Európe. Batérie boli otestované vo viac ako 100 testoch, so zachovaním dlhej životnosti (100 000 km bez degradácie) a vysokého výkonu (430 kW).

Okrem toho má SERES 5 inteligentný rýchlonabíjací systém: rýchle dobíjanie na skrátenie čakacej doby na ceste a na kempingovej ploche môže funkcia V2L poskytnúť energiu mnohým cestovným spotrebičom, ako sú indukčné variče a kávovary, zatiaľ čo funkcia V2V môže pomôcť aj pri nabíjaní iných elektromobilov v núdzových situáciách.

SUV je tiež vybavený vedúcim priemyselným permanentným magnetovým motorom: malým technologickým skvostom.

Bezpečný, nezameniteľný zážitok z jazdy

SERES 5 sa vyznačuje aj 18 asistenčnými funkciami vodiča, +300 inteligentnými hlasovými asistentami (8 aktívnymi pripomienkami, 14 telefónnymi operáciami, 17 navigačnými operáciami, 35 multimediálnymi operáciami, …), 3 inteligentnými scenármi (režim odpočinku, dočasný režim zastavenia, kempingový režim) a viac ako 20 funkciami „Smart Car Ecology“ (online mapa, online hudba, DAB digitálne rádio).

Bezpečnostná funkcia umožňuje vodičovi hlasovými príkazmi ovládať všetko od klimatizácie po hudbu, pričom obe ruky zostanú na volante a oči na ceste. Navyše vozidlo má päťstupňový ovládací bezpečnostný systém a prešiel ekvivalentom 5 000 000 km v extrémnych podmienkach (mrazivé teploty, horúčavy, veľké nadmorské výšky atď.) na zabezpečenie optimálneho používania.

Nakoniec, aby zabezpečila bezstarostnú cestu svojim zákazníkom, SERES ponúka dve vynikajúce záruky: 8-ročnú (160 000 km) záruku na batériu, elektromotor a elektrický riadiaci systém a 4-ročnú (100 000 km) záruku na vozidlo.

Na tlačovej konferencii pán John Zhang, predseda a zakladateľ skupiny SERES, zdôraznil, že „Od roku 2016, kedy začala SERES ako značka vysokokvalitných, inteligentných nových energetických vozidiel, skupina každoročne investovala viac ako 10% svojich celkových príjmov do technológií pre inteligentné elektromobily. Vytvorili sme inteligentné továrne štandardu priemyslu 4.0, vyvinuli a uviedli na trh vysoko výkonnú batériu a radu iných inteligentných produktov súvisiacich s elektromobilmi. Dnes sú tieto technológie nielen lídrami v odvetví v Číne, ale sú považované za pokrokové aj na globálnej úrovni.“

Lacná Čína alebo plnohodnotný elektromobil?

Musíme priznať, pri prvom pohľade, pri prvom dotyku a posadení sa do auta to bola láska na prvý pohľad! Očarili nás okamžite línie ako aj vypracovanie vozidla. SERES 5 je dospelým a hlavne veľmi vyspelým elektromobilom s vlastnou identitou.

Ovládanie je veľmi intuitívne, bez rušivých vedľajších elementov. Materiál interiéru je príjemne mäkký a pritom veľmi funkčný. Poskytuje dostatok miesta pre spolucestujúcich.

Panoramatická strecha len umocňuje spätosť s prírodou, ktorou sa automobilka inšpirovala pri tvorbe tohoto charizmatického plne elektrického SUV.

Rozhodne to teda nie je lacná Čína, ale plnohodnotný reprezentant svojej kategórie.

Nie je to žiaden Mustang na cestách, ale dáva úplne inú emóciu v podobe úchvatného zrýchlenia a skvelej priľnavosti k vozovke, nakoľko väčšina váhy vozidla je koncentrovaná do stredu tesne nad vozovkou.

zdroj: businesswire.com, carera beautycar s.r.o.

foto: Jakub Konečný

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie