NOVINKA

Nové Audi S3 svýkonom 333 k

Automobilka avizuje, že s množstvom nových funkcií je nové Audi S3 viac než len vylepšenie predchodcu. Kompaktný model prichádza s expresívnym dizajnom prednej časti, neprehliadnuteľným športovým difúzorom a štvortrubkovým výfukovým systémom.

S výkonom 245 kW (333 k) a krútiacim momentom 420 Nm je S3 výkonnejšia než kedykoľvek predtým. V rámci modernizácie produktu dostane 2,0 TFSI zvýšenie výkonu o 23 k a o 20 Nm vyšší krútiaci moment. Výsledkom je istá ťažná sila a silné zrýchlenie. S3 zrýchli z 0 na 100 km/h za 4,7 sekundy. Maximálna rýchlosť je obmedzená na 250 km/h.

Po RS 3 je teraz rozdeľovač krútiaceho momentu dostupný aj v S3, čo zvyšuje agilitu aj stabilitu. Táto technológia umožňuje plne variabilné rozdelenie krútiaceho momentu medzi zadné kolesá. 

Nabrúsený je aj interiér novej S3. Zmenou dizajnu prešla radiaca páka a vetracie prieduchy aj vnútorné osvetlenie. 

Štandardný balík ambientného osvetlenia plus v S3 pridáva akcenty v odkladacom priestore pred radiacou pákou, na dverách a v priestore pre nohy. Po modernizácii modelu sú teraz aj stredová konzola a držiak na poháre vybavené obrysovým osvetlením. Jedným z nových pútavých dizajnových prvkov je 300-krát laserom vyrezaný textilný panel predných dverí. Jeho päť segmentov je podsvietených svetelným zdrojom vo výplni dverí. Rôzne veľkosti prvkov vytvárajú dynamický tok svetla – čo je zrejmé aj pri zamykaní a odomykaní vozidla. Vďaka tomu je osvetlený látkový panel jedinečným dizajnovým zážitkom.

Športové sedadlá s integrovanými opierkami hlavy a výraznými bočnými opierkami poskytujú zvýšenú bočnú oporu. Okrem mikrovlákna Dinamica je pre dekoračné vložky k dispozícii nová technická textúrovaná tkanina, ako aj hliník a uhlíkové vlákno.

Audi S3 bude dostupné u predajcov ako Sportback a ako sedan v druhom štvrťroku 2024. Cena: od 55 600 eur.

Zdroj: Audi

Galéria

Majo Homer

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie