NOVINKA

Najvšestrannejší smartvšetkých čias

Smart Concept #5 je doteraz najpriestrannejším a najuniverzálnejším vozidlom smart, čo má predstavovať vstup značky do segmentu prémiových SUV strednej veľkosti.

Smart Concept #5 oslávil svoju svetovú premiéru na Medzinárodnej automobilovej výstave v Pekingu 25. apríla 2024. Ide o koncept SUV strednej veľkosti, pričom využíva pohon všetkých kolies a terénne pneumatiky, ako aj najmodernejšie technológie.  

Dizajn smart Concept #5 spája výraznú modernosť smartu s prístupom otvorenej mysle. Vozidlo je vybavené pohonným systémom s 800-voltovou technológiou a batériou s nominálnou kapacitou 100+ kWh. To umožňuje super rýchle nabíjanie so schopnosťou obnoviť až 70 % stavu nabitia (10 – 80 %) už za 15 minút. Všestranný koncept SUV strednej veľkosti ponúka dojazd na čisto elektrický pohon viac ako 550 kilometrov. Päť jazdných režimov zaisťuje ľahké manévrovanie v rôznych podmienkach vozovky.

„Už viac ako štvrťstoročie má smart významný vplyv na priekopnícke modely a riešenia mobility pre mestský priestor aj mimo neho. Smart Concept #5 je najneočakávanejšie a najuniverzálnejšie auto, aké kedy naša značka vytvorila. S týmto vozidlo, nechávame všetky hranice za sebou a otvárame nový segment pre zákazníkov v Európe a na celom svete,” uviedol Dirk Adelmann, generálny riaditeľ spoločnosti smart Europe GmbH.

Exteriér podčiarkuje dobrodružný charakter smart Concept #5 s jeho celkovo robustným a sebavedomým vzhľadom. Svetelné animácie pridávajú hravý a zároveň sofistikovaný nádych, dodávajú vozidlu živú osobnosť. 

Zdroj: SMART

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie