NOVINKA

Nová Kuga má odvážnycharakter a slušný výkon

Ford chce, aby nová Kuga inšpirovala vodičov k prijatiu elektrickej budúcnosti. Má k tomu vynikajúce postavenie, Kuga bola v rokoch 2021 a 2022 najpredávanejším vozidlom v kategórii plug-in hybrid (PHEV) v Európe.

Obľúbený model prináša po vynovení vylepšené hybridné pohonné jednotky. Nový rad Kuga – vyrobený v Európe a navrhnutý pre európskych vodičov – ponúka až 69 km čisto elektrickej jazdy pre budúcich majiteľov Kuga PHEV, ktorí môžu využívať domáce alebo verejné nabíjanie. Pre vodičov, ktorí nemusia mať po ruke pohodlné nabíjanie, ponúka plne hybridný Kuga Hybrid pohodlie elektrifikovaného hnacieho ústrojenstva s dojazdom až 900 km na jednu nádrž paliva a až 64 percent čisto na elektrický pohon, počas jazdy v meste.
„Ford Kuga je hitom u zákazníkov už od svojho prvého uvedenia na trh v roku 2008. Nová Kuga je naša najlepšia zo všetkých, posúva hru vpred s novými úrovňami schopností, konektivity a komfortu,“ povedal Jon Williams, generálny riaditeľ Ford Blue.

Asertívna vonku, čistá vo vnútri. Tak dizajn definuje automobilka. 

Inteligentné modely Titanium, športové ST-Line a robustné modely Active majú jedinečné dizajnové prvky. Nový dizajn prednej masky zdobí pútavý svetelný pruh LED po celej šírke.

Vo vnútri je nová Kuga vybavená infotainmentom, ktorý ponúka dvojnásobný výpočtový výkon v porovnaní s predchádzajúcim systémom. Bezproblémovo sa integruje so smartfónmi a má pripojenie 5G pre rýchly prístup k informáciám. Štandardom je systém Alexa Built-in, takže vodič a cestujúci môžu klásť otázky alebo zadávať pokyny aj bez pripojeného smartfónu. Navigácia vodičovi počas ťahanie prívesu vyberie trasu tak, aby sa vyhol úzkym zákrutám, nízkym podjazdom a iným prekážkam. Nová generácia adaptívneho tempomatu dokáže automaticky pribrzdiť v zákrutách a križovatkách. 

Nová Kuga sa vyrába v Európe, v závode Ford vo Valencii (Španielsko). Pri výrobe sa využíva aj 3D tlač dielov, pre vysoko presnú a udržateľnú výrobu. Pre zvyšovanie kvality využívajú inžinieri aj umelú inteligenciu.

Zdroj: Ford

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie