NOVINKA

BMW Motorrad predstavuje R18 One Eight „C“

Motocyklový vizionár Paul Yaffe opäť zvýšil latku odhalením svojho najnovšieho majstrovského diela, upraveného modelu BMW R 18 Transcontinental. Projekt spája klasickú hot rod estetiku s charakteristickou esenciou BMW.

Od roku 1991 pozná svet motocyklov Paula Yaffa ako jedného z elitných tvorcov motorizovaných majstrovských diel. Paul je viac ako staviteľ alebo výrobca, je skutočne dizajnér. Vyslúžil si ocenenia, ako napríklad „Najkrajší motocykel sveta“ na Oakland Roadster Show, dve ocenenia „Builder of Year“ a tri ocenenia „Trendsetter of the Year“ od Easyriders Magazine. Jeho motorky boli na kanáli Discovery, kanáli History a v ďalších televíziách. 

Teraz Paul Yaffe odhaľuje svoje najnovšie majstrovské dielo – jedinečnú úpravu BMW R 18 Transcontinental. Predtým, ako Paul začal s týmto projektom, strávil čas spoznávaním BMW R18 Transcontinental, prešiel 3800 míľ po USA a ďalších 2600 míľ do Sturgis a späť.

Rozhodujúce pre projekt bolo zachovať čo najviac originálnych komponentov BMW. Paul chcel, aby jeho dielo zostalo autenticky BMW a vedel, že by nemalo byť vyrobené z dielov z jeho existujúceho produktového radu ani sa naň podobať.

Osadil predné koleso s rozmermi 26” x 5,5”, vyrezané zo 400 lb bloku pevného hliníka, na ktorom je ručne vyrobená 180 mm široká predná pneumatika. Rám sa musel natiahnuť, aby sa do neho zmestilo nové predné koleso. Oceľový predný blatník bol vyrobený od základu. Pôvodná kapotáž R 18 bola rozrezaná na niekoľko kusov a prestavaná tak, aby dosiahli správnu polohu svetlometov.

Tím chcel zachovať dizajn sedlových tašiek, západky a reproduktory, a tak bola vytvorená nová súprava, ktorá taške dodá úplne nový a jedinečný profil a zároveň si zachová vynikajúcu konštrukciu a funkčnosť, ktorú pre nich BMW vytvorilo.

Paul chcel klasický hot rod bez akejkoľvek rušivej grafiky, zvýrazňujúci nový elegantný postoj a profil motocykla. Dôraz bol kladený na jednoduchosť a príťažlivosť. Autor projektu poveril svojho hlavného maliara Hectora Martineza nanesením bezchybnej lesklej čiernej farby. 

Zdroj: BMW Motorrad 

Galéria

Majo Homer

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie