ZAUJÍMAVOSTI

Lamborghini pracuje nanovom motore V8

Lamborghini 634 – kódové označenie pre nástupcu Huracánu, ktorý sa pripojí k zostave vysokovýkonných elektrifikovaných vozidiel (HPEV) – bude vybavené motorom V8 s dvojitým turbodúchadlom v kombinácii s hybridný systém zahŕňajúci tri elektromotory a osemstupňovú dvojspojkovú prevodovku, ktorá nedávno debutovala v Lamborghini Revuelto, optimalizovaná pre nový model s maximálnym výkonom nad 900 CV.

Úplne nový motor má čistý dizajn od Sant’Agata Bolognese, ktorého cieľom je poskytnúť výkon a jazdné emócie, ktoré prevyšujú súčasný rad Huracán. Twin-turbo V8 kombinuje vysokú lineárnosť postupu, ktorá preslávila Lamborghini V10, s vysokým výkonom a špecifickým krútiacim momentom novej generácie preplňovaného motora.

Twin-turbo V8 má zdvihový objem 4,0 litra a výnimočný merný výkon 200 CV/liter. Maximálny výkon dodávaný motorom ICE bude 800 CV medzi 9 000 a 9 750 ot./min., pričom maximálne otáčky motora dosahujú 10 000 ot./min., čo je údaj, ktorý je bežne vyhradený pre pretekárske motory a vďaka čomu je nový V8 jedinečný v prostredí cestných superšportových automobilov. 

Ďalším kľúčovým prvkom procesu návrhu bolo definovať zvuk, dať novej pohonnej jednotke jedinečný a výrazný charakter a poskytnúť vodičovi jedinečný zážitok z jazdy. 

Uvedenie Lamborghini 634 je naplánované na rok 2024 a je ďalším medzníkom v programe „Direzione Cor Tauri“, ktorý vedie Lamborghini k progresívnej elektrifikácii radu, začínajúc v roku 2023 premiérou Revuelta a pokračujúcim odhalením modelu. Urus SE v apríli 2024.

Zdroj: Lamborghini

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie