NOVINKA

Nočný jazdec od Maserati– MC20 Notte

Maserati predstavilo prvú limitovanú edíciu superšportu MC20. Automobilka avizuje, že ide o búrlivé stvorenie, pod kapotou ktorého sa ukrýva motor V6 Nettuno.

MC20 má podávať výkony na cestách aj na pretekoch, nakoľko sa vracia ku koreňom superšportu a spája ho s luxusom. V rámci špeciálnej edície Notte, bude vyrobených 50 kusov pre celý svet. Dizajn nového superšportu je mystický až temný. Jeho exteriér sa mení z lesklého čierneho odtieňa na magnetický matný odtieň „nero essenza“ pripravený žiariť aj v tme. O to viac vynikajú detaily, logá a podpis Maserati. 

Tím Maserati čerpal inšpiráciu z pretekárskeho sveta a na vývoji karosérie MC20 Notte spolupracoval s Andreom Bertolinim, referenčným jazdcom Maserati a bývalým majstrom sveta GT1.

MC20 Notte stojí na 20-palcových kolesách, ktoré ho vraj prilepia k asfaltu. Matnú čiernu farbu dokonale dopĺňajú zlaté akcenty. V interiéri prevláda odtieň Alcantara so žltým prešívaním. Nechýba exkluzívny kovový štítok oslavujúci edíciu MC20 Notte spolu s výrazným podpisom „UNA DI 50“ (jeden z 50).

,,Keď sa spojí pôvab noci, najvyšší výkon a talianska elegancia s nádychom tajomstva. Tak vznikla jedinečná edícia vozidiel venovaná vášnivým zberateľom a nadšencom pretekov,” opísal Klaus Busse, vedúci dizajnu Maserati.

Ambasádormi MC20 sú futbalová hviezda David Beckham a pretekárska legenda Andrea Bertolini.  

Zdroj: Maserati

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie