NOVINKA

McLaren dáva možnosť upraviťsi svoje superauto

Pri príležitosti 60. výročia dáva výrobca športových vozidiel McLaren svojim zákazníkom výnimočné možnosti úpravy objednaného vozidla. Touto kampaňou predlžuje svoje oslavy a pripomína mimoriadne úspechy na závodoch.

McLaren pre túto príležitosť vyhradiť tri farby laku karosérie inšpirované McLaren’s Triple Crown. Nechýbajú vylepšenia exteriéru a doplnky pripomínajúce 60. výročie značky. 

Nová škála možností bude k dispozícii pre všetky novoobjednané sériovo vyrábané modely. Pre vozidlá GT, Artura a úplne nové superšportové vozidlo 750S je určený balík individuálnych funkcií s tematikou 60. výročia, ktorý zahŕňa nový vizuálny obsah exteriéru a interiér, ako hold úspechu zančky McLaren v motoristickom športe. Okrem toho, pre nový McLaren 750S dizajnéri určili aj „Triple Crown Stripes“ – tieto lakované pruhy sa tiahnu stredom kapoty a opakujú sa na zadnom krídle. Tento prvok dostane iba 60 vozidiel – jedno za každý rok McLarenu. A každý z takto vyzdobených model 750S bude označený „1 do 60“  čo ešte viac vyzdvihuje jedinečnosť každého vozidla.

Triple Crown

McLaren si okrem výročia pripomína aj dosiahnutie Triple Crown. Teda dosiahnutie víťazstiev v troch najprestížnejších pretekoch motoristického športu. Prvé víťazstvo zaznamenal McLaren v Indianapolis 500 v roku 1974. Ako druhé víťazstvo nasledoval v roku 1984 triumf na Veľkej cene Monaka – preteky, ktoré McLaren vyhral už 15-krát, čo je rekord pre každého konštruktéra Formuly 1. Významný úspech bol zavŕšený v roku 1995, keď F1 GTR vyhral 24 hodín Le Mans, čo bol prvý vstup McLarenu na ikonické vytrvalostné preteky.

Farba exteriéru Indy Orange je nová jednoliata farba, ktorá kopíruje a modernizuje jasne oranžový odtieň víťazného modelu M16D z roku 1974 Indy 500. Ďalšia nová jednoliata farba, Monaco White, čerpá inšpiráciu z prevažne bieleho odtieňa MP4/2 víťazného Grand Prix Monaka v roku 1984. Trojicu lakov dopĺňa metalická opcia s názvom Le Mans Grey, pocta víťaznej F1 GTR z 24 hodín Le Mans z roku 1995.

Nové farby dostali aj brzdové strmene. Dostupné sú pre modely 750S, GT a Artura a farebne kopírujú svojich závodných predchodcov. 

Svoje špecifické prvky dostane aj interiér vozidiel. Majiteľ nového McLarenu si môže objednať lakovanú stredovú čiaru volantu v oranžovej farbe Indy, ktorá je k dispozícii pre vozidlá s volantom z uhlíkových vlákien. Alebo nové karbónové radiace páčky s pruhmi vo farbách McLaren Triple Crown.

Zdroj: McLaren

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie