NOVINKA

LAMBORGHINI URUS SE, PLUG-INHYBRID SUPER SUV

Nový dizajn, výkon 800 CV, dojazd cez 60 km v elektrickom režime, s najlepším výkonom vo svojej triede a maximálnou rýchlosťou vo svojej kategórii.

Automobili Lamborghini otvára novú kapitolu svojej histórie s Urus SE, prvou hybridnou plug-in verziou Lamborghini Super SUV, predstavenou na Volkswagen Group Media Night pred verejnou premiérou na Auto China Beijing. 

Verzia PHEV (Plug-in Hybrid Electric Vehicle) s novým dizajnom, optimalizovanou aerodynamikou, hybridným pohonom s výkonom 800 CV posúva Urus S z hľadiska komfortu, výkonu, účinnosti, emisií a radosti z jazdy. Vďaka svojim „dvom srdciam“, tepelnému a elektrickému, sú hodnoty krútiaceho momentu a výkonu vôbec najvyššie, vďaka čomu má SE jedinečné miesto vo svojej kategórii a môže sa pochváliť 80 % znížením emisií. Kombinovaný systém vyvinie celkový výkon 800 CV (588 kW) pri 6 000 ot./min a celkový krútiaci moment 950 Nm, ktorý je k dispozícii už pri 1 750 ot./min a až do 5 750 ot./min., čím zabezpečuje najlepší výkon vo svojej triede. 

„S modelom Urus sme zmenili paradigmy sveta SUV a otvorili sme nový segment. Za pár rokov sa Urus stal bestsellerom našej značky, čo umožnilo Lamborghini prilákať nových zákazníkov a posilniť svoju pozíciu na najdôležitejších trhoch. S modelom Urus SE sme urobili ďalší krok smerom k budúcnosti v súlade s našou stratégiou Direzione Cor Tauri, posunuli sme sa vpred s elektrifikáciou radu a cestou k dekarbonizácii, ktorá začala predstavením superšportiaka Revuelto v marci 2023,“ povedal Stephan Winkelmann, predseda a generálny riaditeľ Lamborghini. 

Urus SE šprintuje z 0 na 100 km/h za 3,4 sekundy a z 0 na 200 km/h za 11,4 sekundy, pričom dosahuje maximálnu rýchlosť 312 km/h. 

„Základné poslanie projektu bolo jasné: ponúknuť špičkový výkon v kombinácii s nekompromisným charakterom typickým pre DNA Lamborghini. Urus SE je na vrchole svojej triedy, pokiaľ ide o zábavu z jazdy a dynamiku jazdy. Je to vozidlo, ktoré harmonicky spája rôzne kvality: absolútny komfort a zároveň výkon a zábavu z jazdy, čo zaisťuje zážitok ako žiadny iný,“ povedal technický riaditeľ Rouven Mohr.

Lamborghini Urus SE stanovuje nový štandard v kategórii Super SUV.

Zdroj: Lamborghini

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie