NOVINKA

Kia Concept EV5 – plneelektrický nástupca modelu Sportage?

Automobilka Kia sa posúva k udržateľnej mobilite a tento koncept je ďalším krokom k jej cieľu. Concept EV5 predpovedá budúci model plne elektrického SUV. Bude mať Kia Sportage elektrického nástupcu?

Nový model má pôsobiť odvážne a dravo, v čom mu dopomáha aj nové osvetlenie. Absolútnou špecialitou majú byť otočné sedadlá tak, aby pasažier vnímal kontakt s okolím, napríklad pri pozorovaní prírody. 

Koncept EV5 predstavuje ukážku sériovo vyrábaného, plne elektrického modelu SUV, ktorý bude prvýkrát uvedený na trh v Číne koncom tohto roka. Kia Corporation predstavila koncept na Kia Chinese EV Day a poukázala na svoju stratégiu dosiahnuť globálne vedúce postavenie v oblasti elektrifikácie. Concept EV5 veľa napovedá aj o budúcnosti dizajnu značky.

,,Je navrhnutý tak, aby inšpiroval našich zákazníkov na každej ceste a zároveň poskytoval udržateľné a ekologicky zodpovedné riešenia. SUV, vytvorené pre tých, ktorí hľadajú nové nápady, spája emocionálny tvar s inovatívnou architektúrou interiéru zameranou na používateľa,“ vysvetlil Karim Habib, výkonný viceprezident a vedúci globálneho dizajnérskeho centra Kia.

Pilierom stavby nového SUV bola aj filozofia „Bold for Nature“, a preto má byť EV5 určený  tým, ktorí vyžadujú „život bez hraníc“. EV5 bude mať hranaté línie, spojenie s prírodou symbolizuje aj matný zelený lak – Iceberg.

Vozidlo dostalo do výbavy balík intuitívnych funkcií, ktoré majú cestujúcim poskytnúť lepšiu interakciu s okolitou prírodou. V harmónii s prírodou vyberali dizajnéri aj farby interiéru. Široké panoramatické strešné okno po celej dĺžke funguje ako solárne panely. Keď sa zotmie, poskytuje cestujúcim perfektné podmienky na sledovanie nočnej oblohy. Dizajnéri pri navrhovaní kabíny často siahali po udržateľných materiáloch.

Kia v tejto chvíli nekonkretizovala, či bude model EV5 predávaný aj na európskom trhu, ale prisľúbila, že v pravý čas odhalí „budúce plány pre ostatné globálne trhy“. Ohlásenie EV5 prichádza iba týždeň po predstavení sedemmiestneho EV9. 

Zdroj: Kia.com

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie