ZAUJÍMAVOSTI

Prešli na elektromobile cestuod pólu k pólu

Chris a Julie Ramsey, manželia a dobrodruhovia, dokončili svoju plne elektrickú cestu dlhú desať mesiacov. Prešli spolu 30 000 km cez rôzne terény a podmienky v Severnej, Strednej aj Južnej Amerike. Cestu zdolali na plne elektrickom expedičnom vozidle Nissan Ariya s ovládaním všetkých kolies e-4ORCE.

Pred náročnou výpravou „Pole to Pole“ bolo auto patrične upravené. Špecialisti na polárnu mobilitu Arctic Trucks sa postarali o to, aby bolo možné použiť 39-palcové pneumatiky BF Goodrich.  

„Po toľkých rokoch plánovania sa to nezdá reálne. Vždy som plne dôveroval úžasným schopnostiam elektrických vozidiel a vedel som, že náš Nissan Ariya si poradí so všetkým, čo sa nám postaví do cesty. Ale bolo to oveľa ťažšie, ako som čakal. Som hrdý na to, že Pole to Pole oslovilo milióny ľudí v niektorých častiach sveta a nadchlo ich pre začlenenie EV do ich každodenného života,“povedal Chris Ramsey

Chris a Julie začali plánovať cestu od pólu k pólu v roku 2017, po absolvovaní Mongol Rally na svojom Nissane LEAF, čo bolo prvý prípad, kedy bol elektromobil použitý na zvládnutie výzvy na 10 000 km. Uvedomili si, aký veľký záujem by tento typ epických dobrodružstiev mohol vyvolať. Cítili, že Pole to Pole je vrcholným dobrodružstvom pre elektromobily a premenili ho na realitu prostredníctvom záväzku k spolupráci a inováciám s rovnako zmýšľajúcimi partnermi.

Julie dodala: „Bola to neuveriteľná cesta s ľuďmi, ktorých sme stretli, s priateľmi, ktorých sme si našli a s podporou, ktorú sme dostali. Od pólu k pólu sme začínali len ako Chris a ja, ale expedičný tím sa teraz skladá z tisícok milých, dopredu zmýšľajúcich ľudí. Títo priaznivci a prispievatelia chcú niečo zmeniť a podeliť sa o vzrušenie z elektrickej jazdy.“

Zdroj: NISSAN

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie