ZAUJÍMAVOSTI

Bentley simulátor šetrítisícky reálnych kilometrov

Spoločnosť Bentley Motors predstavila nový kompaktný plnospektrálny simulátor jazdy, ktorý bude inštalovaný v jej továrni na sny v Crewe, kde je každé Bentley vyrábané ručne.

Inovatívny jazdný simulátor ponúka udržateľnejšiu alternatívu k fyzickému testovaniu pre vývoj pohodlia vozidla a dramaticky zníži počet cestných kilometrov, ktoré v reálnom svete prejdú inžinieri Bentley, aby mohli testovať najžiadanejšie luxusné autá na svete.

Táto technológia ušetrí približne 85 ton CO2 a až 350 dní tradičného cestného testovania na jeden prototyp vozidla. Kompaktný systém, vyvinutý v Taliansku svetovými špecialistami na simulátory triedy VI, bude hrať hlavnú úlohu pri vývoji pripravovaného radu elektrických vozidiel Bentley na batérie.

Medzi prvky, ktoré dokáže simulátor presne posúdiť, patrí jazdný komfort, akustika kabíny a vibrácie, ako aj podpora vývoja sedadla. Umožní vyhodnocovanie jazdného komfortu na rôznych povrchoch vozovky, ako sú výmoly a hrbole, a poskytne hodnotné a časovo úsporné znázornenie odozvy vozidla, a to dávno predtým, ako by bolo možné spoliehať sa na fyzické prototypy. „Okrem svojich technických možností prináša Dynamic Driving Simulator značné výhody v oblasti udržateľnosti, pretože znižuje potrebu fyzických prototypov a rozsiahlych fyzických testov, ktoré často zahŕňajú autá a kolegov dodávané na vzdialené miesta po celom svete. Ako by naši zákazníci očakávali, systém bude tiež hrať kľúčovú úlohu pri definovaní luxusného zážitku spojeného s každým automobilom Bentley,” uviedol Dr Matthias Rabe, člen predstavenstva pre inžinierstvo Bentley Motors

Zdroj: Bentley Motors

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie