NOVINKA

Limitovaná edíciaToyota Supra 

Toyota pripravila dva modely v špeciálnej edícii. Jeden je určený na cesty a ten druhý iba na okruh. Oba priťahujú zrak.

Toyota Supra patrí k legendám športových automobilov. Aktuálna, piata generácia sa predáva od roku 2019. 

Toyota Supra Plasma Orange Edition 100

Vyrobených bude iba sto kusov, cena jedného by mala byť okolo 55 000 eur, ale určené sú na japonský trh. Verejná premiéra limitovanej edície sa bude konať počas pretekov Super GT na Fuji Speedway (3.- 4. máj 2023).

K výraznej oranžovej farbe dizajnéri zvolili disky kolies v matnej čiernej farbe. Rovnaký odtieň majú aj brzdové strmene. Do čiernej farby je ladený aj interiér vozidla. Na palubnej doske nechýba označenie „Supra 100 Edition“. 

Supra GT4 100 Edition

V tomto prípade ide samozrejme o pretekárske vozidlo a vyrobené budú iba tri exempláre. Pretekársky vzhľad dopĺňajú detaily, ako napríklad znak so sériovým číslom modelu. Cena nie je známa. 

Toyota GAZOO Racing v tlačovej správe uvádza, že ich tímoví inžinieri neustále cestujú po pretekárskych okruhoch po celom svete, aby poskytovali zákaznícku podporu a získavali spätnú väzbu priamo od pretekárskych tímov a jazdcov. Tieto poznatky následne premietnu do vylepšení nových modelov.

Zdroj: Toyota GAZOO Racing

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie