NOVINKA

Mint Concept – mestskéauto budúcnosti od Genesis

Dizajnérske štúdie z Európy, Ázie a Severnej Ameriky sa “stretli” pri jednom stole. Výsledkom bol koncept novej typológie prémiového auta pre moderný mestský životný štýl. S odstupom štyroch rokov plánuje Genesis práve takéto vozidlo umiestniť do európskych veľkomiest.

Mint Concept od Genesis bol prvýkrát predstavený verejnosti už na autosalóne v New Yorku v roku 2019. Nové elektrické vozidlo má prihliadať na všetky potreby a prekážky, ktoré majú ľudia žijúci a pracujúci v mestách. Finálny model má mať tomu prispôsobené jazdné vlastnosti, má byť veľmi dobre ovládateľný s výbornými možnosťami manévrovania. 

Genesis Mint bude dvojmiestne auto, vystačí si teda s dvomi dverami. Predné aj zadné osvetlenie je mimoriadne predĺžené, výrazná je aj predná maska s miernym otvorom pre chladenie batérie. Nastupovanie a vystupovanie do tohto vozidla má byť mimoriadne pohodlné vďaka možnosti otáčania prístrojovej dosky a sedadla. Genesis Mint Concept sa predstavil s podlhovastým volantom, obrazovka je netradične umiestnená v jednej rovine s volantom, čo umožňuje vodičovi lepšie sústredenie na cestu pred ním. Športovo-elegantný look dotvárajú okná bez stĺpikov.

Čo však nemusí každému vyhovovať je forma batožinového priestoru. Nie je to totiž “klasický kufor”, na ktorý sme zvyknutí. Namiesto bežného kufra má totiž Mint Concept rôzne poličky a odkladacie priestory. Ich prevedenie je dôsledne premyslené tak, aby boli maximálne praktické a funkčné.

Zdroj: Genesis

Galéria

Majo Homer

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie