NOVINKA

ID.7 Tourer –velkorysé elektrické kombi

Nový, plne elektrický model ID.7 Tourer od Volkswagen bude dostupný s dvomi veľkosťami batérie. Očakáva sa, že silnejšia verzia dosiahne dojazd až 685 km.

Volkswagen rozširuje portfólio ID.7 v Európe o kombi – úplne nový ID.7 Tourer. Ide o jedno z prvých plne elektrických kombi vo vyššej strednej triede. Volkswagen má v tejto triede zastúpenie aj s novým Passatom Variant. Oba produktové rady sa navzájom dopĺňajú a spoločne pokrývajú všetky relevantné typy pohonu – od benzínových a naftových motorov až po plug-in hybridy s predpokladaným elektrickým dojazdom viac ako 100 kilometrov (WLTP) a plne elektrické vozidlá.

ID.7 Tourer ponúka priestor pre päť osôb s až 605 litrami batožiny. S dvoma osobami na palube sa batožinový priestor zväčší až na 1 714 litrov. Spustenie  celoeurópskeho predpredaja je naplánované na prvý štvrťrok tohto roka a Volkswagen verí, že ID.7 Tourer by mohol byť ideálnym služobným vozidlom. Vyrábať sa bude spolu so sedanom ID.7 fastback a SUV ID.4 v závode na elektrickú mobilitu v nemeckom Emdene. 

Nový ID.7 Tourer bude uvedený na trh s inovatívnymi technologickými funkciami vrátane štandardne vybaveného head-up displeja s rozšírenou realitou (AR). Tá premieta informácie relevantné pre cestu do zorného poľa vodiča, takže jeho oči sa môžu sústrediť na cestu. AR head-up displej zároveň mení architektúru kokpitu a umožňuje, aby sa klasické prístroje stali kompaktnými.

„Nový ID.7 Tourer je perfektný model kombi, najmä pre rodiny a vodičov na dlhé vzdialenosti. S dostatkom priestoru a vysokou úrovňou komfortu zapôsobí plne elektricky s dlhým dojazdom!“, hovorí Imelda Labbé, členka predstavenstva značky Volkswagen, zodpovedná za predaj, marketing a popredajné služby. 

Najväčšia batéria je navrhnutá pre maximálnu nabíjaciu kapacitu až 200 kW na jednosmerných rýchlonabíjacích staniciach. Pri tejto úrovni výkonu je možné batériu nabiť z 10 na 80 percent za výrazne menej ako 30 minút.

Zdroj: Volkswagen

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie