NOVINKA

Ford oslavuje 60rokov ikonického Mustangu

Pri príležitosti oslavy 60. narodenín Mustangu 1 automobilka predstavila nový model a zároveň spustila príjem objednávok.

Oslavy Ford Mustang Global Gallop sa tak nesú aj v zmysle odhalenia nového Mustangu California Special, ktorý zachytáva esenciu amerického štýlu západného pobrežia.

Súčasťou osláv sú plánované výlety na šiestich kontinentoch počas tohto roka.

Ford Mustang 1 bol stelesnením zábavy, slobody, výkonu a nádychu rebélie. Mustang sa prvýkrát začal predávať na svetovom veľtrhu v New Yorku 17. apríla 1964. V prvom roku vytvoril priemyselný rekord v predaji s viac ako 418 000 autami. 

Šesťdesiat zástupcov Fordu, novinárov a tvorcov obsahu Mustangu podnikne impozantné cesty súčasne po Severnej Amerike, Južnej Amerike, Európe, Južnej Afrike, Číne a Austrálii, aby si pripomenuli kult tohto športového vozidla po celom svete.

California Special je k dispozícii v ôsmich farebných variantoch exteriéru, vrátane Iconic Silver a Vapor Blue. Predné svetlomety lemujú čierne rámy. 19-palcové zliatinové disky kolies sú s detailmi Rave Blue. 

Mustang California Special je k dispozícii na objednávku v karosérii Mustang GT kabriolet, s možnosťou výberu zo šesťstupňovej manuálnej alebo 10-stupňovej automatickej prevodovky pre 5,0-litrový motor V8.

Zdroj: Ford

Galéria

Majo Homer

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie