ZAUJÍMAVOSTI

FIAT 500e opäť získalocenenie What Car?

FIAT 500e si zachováva ocenenie What Car? ako najlepšie malé elektrické auto. V rámci udeľovania ciem Electric Car Awards 2023. A to už tretí rok po sebe. 

Elektrický model 500e je naďalej uznávaný pre svoju konkurencieschopnú cenu, pôsobivý dojazd, retro dizajn a zábavnú jazdnú dynamiku. 

Štýlový Fiat 500e – stále s retro nádychom – vyčnieval v porovnaní so svojimi konkurentmi vďaka lepšej cene. Vstupný model s výkonom 24 kWh zostáva jedným z najdostupnejších plne elektrických áut v predaji.

Disponuje technológiami pre autonómne riadenie úrovne 2. Batéria nabijete na 80 percent dojazdu len za 35 minút. 

Steve Huntingford, redaktor časopisu What Car?, povedal: „Vonkajší dizajn elektrickej 500 dokáže ponúknuť retro príťažlivosť, pričom pôsobí úplne aktuálne. A podobne aj interiér zostáva očarujúci, no obsahuje všetky súpravy, ktoré kupujúci teraz očakávajú. 500 má tiež malý polomer otáčania a svižnosť, vďaka ktorým je jazda v meste radosťou. Ale batéria našej preferovanej verzie je dostatočne veľká, aby zabezpečila, že nebudete obmedzený na krátke cesty.“

Damien Dally, výkonný riaditeľ FIAT & Abarth pre Spojené kráľovstvo, dodal: „Je skvelé vidieť, že model 500e je naďalej uznávaný ako líder triedy v kategórii What Car?. Získanie hetriku v ocenení „Najlepší elektrický malý automobil“ je dôkazom trvalej kvality, dizajnu a inteligentnej technológie 500e.

Ďalšie ocenenia, ktoré získal FIAT 500e od svojho uvedenia na trh:  

„Najlepšie elektrické mestské auto“ od časopisu Diesel&EcoCar 

„Najlepší malý elektrický automobil“ v súťaži Parkers New Car Awards 

„Najlepší malý elektrický automobil“ v súťaži Carbuyer Best Car Awards 

„Najlepšie mestské auto“ na súťaži Auto Express Awards  

„Najlepšie malé auto“ na udeľovaní cien Autocar

Zdroj: Stellantis

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie