ZAUJÍMAVOSTI

Dnes Alfa Romeooslavuje 113 rokov 

Dnes, 24. júna je to presne 113 rokov od založenia Alfa Romeo v roku 1910. Oslavy pripomínajú DNA tejto značky, ušľachtilé športové umenie a Made in Italy.

Pri príležitosti osláv Alfa Romeo natočilo veľkolepé video s pilotom Formuly 1 Zhou Guanyu. Značka požiadala čínskeho jazdca Zhou Guanyu, aby predviedol svoje vodičské schopnosti. Zhou Guanyu išiel po diaľnici z Piedimonte San Germano k výjazdu Pomigliano d’Arco, kde sídli závod Alfa Romeo Giambattista Vico. Zamestnanci závodu ho srdečne privítali šiškami a tradičnou fotografiou, kým neopustil brány závodu.

Oslavy prebiehajú celý vikend. Konkrétne v zákulisí muzea Alfa Romeo v Arese sa dnes uskutoční prednáška o histórii tejto ikony. Čestným hosťom bude Giorgio Sivocci, vnuk Uga, jazdca, ktorý v roku 1923 vyhral legendárny Targa Florio na RL, prvom aute so zeleným štvorlístkom namaľovaným na bielom pozadí na kapote.

V nedeľu 25. júna sú pre skupiny a rodiny naplánované rôzne aktivity, ako napríklad hľadanie pokladu na tému Quadrifoglio v sálach múzea Alfa Romeo. Úplný harmonogram podujatí si môžete pozrieť na www.museoalfaromeo.com

Zdroj: Stellantis

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie