NOVINKA

KC23 z programu SpecialProjects od Ferrari

Tím Ferrari’s Special Projects odhalil svoj doteraz najpozoruhodnejšie superauto. Absolútne sa odlišuje klasickému rukopisu a zrodilo sa pod vedením Flavia Manzoniho a jedného veľmi vášnivého a náročného zákazníka.

Ako by vyzeralo vaše Ferrari snov? Také, ktoré by ste si mohli z podstatnej miery navrhnúť? Jeden z takýchto vizionárov si už svoje sen o jedinečnom Ferrari splnil. Ide o jednorázovú výrobu. V KC23 bije srdce a duša 488 GT3 Evo 2020. 488 GT3 je najúspešnejším pretekárskym vozidlom v 76-ročnej histórii Maranella, ktoré má na konte viac ako 530 víťazstiev a 119 majstrovských titulov. Ideálny základ. Vzhľad KC23 bol konfigurovaný pre nesúťažné jazdy na dráhe, nie v premávke. 

Dvere do KC23 sa otvárajú vertikálne. Nakoľko toto vozidlo nepodlieha homologizačným obmedzeniam, konštruktéri mohli cieliť priamo na trať. 

Charakteristickou črtou tohto personalizovaného super stroja je špeciálne vyvinutý štvorvrstvový hliníkový náter s názvom Gold Mercury. Tekutý kov v nátere mu dodáva úžasne žiarivý lesk v slnečnom svetle, ako keby to bola živá, dýchajúca bytosť. Farba sa mení v závislosti od svetla a toho, kde stojíte. 

KC23, vrchol personalizácie Ferrari, bude mať svoje prvé verejné vystúpenie na Goodwood Festival of Speed v Spojenom kráľovstve od 13. do 16. júla a potom bude vystavené v múzeu Ferrari v Maranelle, od 1. augusta do 2. októbra.

Zdroj: Ferrari

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie