NOVINKA

Darček pre fanúšikov GTI –Polo GTI Edition 25

Volkswagen a všetci nadšenci GTI oslavujú 25. výročie Polo GTI a pri tej príležitosti prichádza limitovaná edícia Polo GTI Edition 25. Predaných bude iba 2 500 kusov.

Vozidlá z kolekcie Polo GTI Edition 25 majú vyladený športový podvozok, o 15 milimetrov zníženú karosériu a elektronickú uzávierku diferenciálu XDS. Pod kapotou je dvojlitrový motor TSI s výkonom 152 kW (207 k) a krútiacim momentom 320 Nm. Polo GTI Edition 25 s pohonom predných kolies sľubuje zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 6,5 sekundy. 

Martin Meiners

Jubilejnému modelu nechýbajú ani špeciálne dizajnové prvky k 25. výročiu GTI. 

Martin Meiners
Martin Meiners

Dizajnéri v limitovanej edícii odkazujú na klasické prvky a dizajn GTI. Polo GTI Edition 25 bude na 18-palcových zliatinových diskov Adelaide vo farbe Black Glossy s červenými brzdovými strmeňmi. Posádke bude k dispozícii športové sedenie v čierno-červenej koži s vyšívanými logami GTI a lesklými ozdobnými lištami. 

Logo „One of 2500“ na prahu dverí majiteľovi vždy pripomenie, že nastupuje do modelu z limitovanej edície. 

Martin Meiners

V Nemecku bude možné Polo GTI Edition 25 objednávať od 1. júna za cenu 35 205 eur. Nakoľko Volkswagen má skutočne obrovskú komunitu nadšencov pre GTI, čoho obrazom je každoročné stretnutie GTI Treffen, dá sa očakávať, že o limitovanú edíciu bude nemalý záujem. Do predaja ide iba 2 500 áut. 

„Volkswagen má bohaté dedičstvo a Polo je jedným z našich najikonickejších vozidiel.  Fanúšikovia GTI sú pre nás veľmi dôležití a náš jubilejný model je spôsob, ako spoločne s nimi oslávime tento míľnik. Bude to oslava 25 rokov sily, výkonu, športovosti a zábavnej jazdy v triede Polo,“ hovorí Imelda Labbé, členka predstavenstva značky Volkswagen pre predaj, marketing a popredajný servis.

Tak, ako aktuálny model VW  Polo GTI, aj vozidlá z limitovanej edície budú disponovať vyspelými asistenčnými systémami. Nechýba teda Travel Assist, ktorý umožňuje čiastočne automatizovanú jazdu. Systém dokáže prevziať riadenie, brzdenie a akceleráciu nového Pola GTI pri rýchlostiach od 0 km/h až po limit systému – 210 km/h. Spolieha sa pritom na už osvedčené systémy. Vrátane adaptívneho tempomatu pre pozdĺžne vedenie a asistenta jazdného pruhu pre bočné vedenie.  

Martin Meiners

Zdroj: Volkswagen

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie