NOVINKA

Čo sľubuje novýsuperšport McLaren 750S? 

McLaren predstavil nasledovníka modelu 720. Je ním pokračovateľ verný pôvodnej DNA, ale s výrazne nižšou váhou. Takto vyzerá nový model McLaren 750S.

Ide o najľahší a najvýkonnejší sériový McLaren všetkých čias. V porovnaní s predchádzajúcim modelom má mať 750S až 30 percent komponentov nových alebo výrazne upravených. Tým sa podarilo znížiť váhu auta. Vďaka hmotnosti iba 1389 kg má nový model 750S posúvať jazdnú dynamiku, odozvy a výkon na novú úroveň. Sľubuje schopnosti, ktoré nepripúšťajú žiadne kompromisy.

„Keď máte auto uznávané toľkými vodičmi ako meradlo, ak chcete urobiť niečo ešte lepšie, musíte preskúmať každý detail a skutočne tvrdo tlačiť na vylepšenia, ktoré opäť zdvihnú latku. To je to, čo sme urobili s novým 750S,“ priblížil Michael Leiters, CEO McLaren Automotive.

McLaren ostal aj pri modeli 750S verný dvakrát preplňovanému 4,0 litrovému motoru V8. Po úpravách dosahuje výkon 552kW a 750 koní. Dostal sedemstupňovú prevodovku a čisto zadný náhon. 

Nový McLaren prezentuje automobilka ako superšport, ktorý by mal prekonať aj Ferrari F8 Tributo. Minimálne v pomere váhy k výkonu. Ferrari Tributo má mať výkon 500 koní na jednu tonu váhy vozidla. McLaren 750S sľubuje 579 koní na jednu tonu svojej váhy.

Vylepšením prešiel aj interiér a použité materiály, tiež dotykový displej sľubuje lepšiu odozvu. Novinkou je McLaren Control Launcher – systém ktorý zapamätá vodičom preferované nastavenie motora, riadenia, prevodovky či aerodynamiky vozidla.

Zdroj: McLaren Automotive

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie