NOVINKA

Rodina Defender sa rozrástlao dva modely

Land Rover dáva svojim klientom nové možnosti pri výbere vozidla. Automobilka rozšírila ponuku o Defender 130 Outbound a Defender 130 V8.

Defender 130 Outbound

Nový Defender 130 Outbound je luxusným partnerom pre extrémne dobrodružstvá. Poskytuje komfortné sedenie pre päť cestujúcich. 

Defender 130 Outbound je pre našich najdobrodružnejších klientov, ktorí potrebujú väčší priestor na prepravu nákladu s päťmiestnou konfiguráciou. Jeho jedinečné dizajnové vylepšenia a priestranný interiér poskytujú presvedčivú zmes schopností a praktickosti, uviedol Mark Cameron, výkonný riaditeľ Land Rover Defender. 

Defender 130 Outbound je k dispozícii s benzínovým motorom P400 a naftovým motorom D300 Ingenium. Oba sú vybavené technológiou Mild Hybrid Electric Vehicle (MHEV) pre lepší výkon a efektivitu.

Pre bezproblémové zdolávanie terénu disponuje inteligentným systémom pohonu všetkých kolies Defender a systémom Terrain Response 2®, pričom elektronické vzduchové odpruženie a adaptívna dynamika sú súčasťou štandardnej výbavy. Prechod terénom má byť hladký vďaka vyspelej technológii, pričom Defender 130 Outbound umožňuje brodivosť až do hĺbky 900 mm.

Ťahať dokáže až 3 000 kg. Hravo si poradí s prívesným vozíkom, na ktorý naložíte vodný skúter, čln či s karavanom. Zavesenie a manipuláciu zjednodušuje vzduchové odpruženie so spínačmi vo vnútri dverí batožinového priestoru, na zdvíhanie a spúšťanie zadnej časti vozidla.

Exteriér vozidla dostal prvky, ktoré ho robia neprehliadnuteľným. Nárazníky a mriežky sú s povrchovou úpravou Shadow Atlas Matt, zatiaľ čo bočné vetracie otvory sú v antracitovej farbe. Doobjednať si môžete 20-palcové kolesá vo farbe Gloss Black a 22-palcové kolesá v Shadow Atlas Matt. Vylepšenia exteriéru dopĺňajú charakteristické zadné panely vo farbe karosérie a povrchové úpravy D-stĺpika. Na výber je táto paleta farieb: Fuji White, Santorini Black, Carpathian Grey a Eiger Grey.

Aj pri zdolávaní náročného terénu si cestujúci užívajú cestu v luxusnom priestore interiéru vozidla. 

Defender 130 V8

Po prvýkrát dostal Defender 130 preplňovaný motorom V8 s výkonom 500 koní a krútiacim momentom 610 Nm. Sľubuje  komfort, kultivovanosť a zrýchlenie z 0 na 100 km/h už za 5,7 sekundy. 

Interiér osemmiestneho modelu 130 V8 dýcha luxusom, sedadlá sú v kombinácii kože Ebony Windsor so semišovou látkou Dinamica® a látkou Robustec. Dokonale ich dopĺňa semišový volant a  čalúnenie stropu Ebony Morzine. Defender 130 V8 má tiež štvorzónovú klimatizáciu, vyhrievanie sedadiel aj v treťom rade.

Zdroj: Land Rover

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie