ZAUJÍMAVOSTI

Bugatti rozširujesvoje sídlo 

Rok 2022 bol pre výrobcu luxusný superšportových automobilov Bugatti rekordným. Minimálne z pohľadu predaných a odovzdaných áut. S rastúcou produkciou prišlo na rad aj rozšírenie sídla spoločnosti vo francúzskom Molsheim.

Súčasťou prebiehajúceho investičného programu, ktorý podporí vývoj nových automobilov je aj nový pracovný komplex, ktorý bude umiestnený vedľa ateliéru. Nové priestory budú využívané na podporu nových programov. Patriť medzi ne má aj vôbec prvé auto vyrobené pod vedením Bugatti Rimac.

Bugatti plánuje stavbu budovy s dvomi poschodiami a s celkovou plochou 2 120 metrov štvorcových. Bugatti zrýchľuje aj globálnu náborovú kampaň s cieľom prilákať do Molsheimu nové talenty a zamerať sa na rast v oddeleniach, ako je kontrola kvality, plánovanie, logistika a výroba. Značka tiež spustila svoj úplne nový učňovský program, ktorý už zaznamenal veľký úspech a všetky pozície pre stážistov boli rýchlo splnené. V Molsheime, kde leží centrála, plánuje značka do konca roka 2027 zvýšiť počet zamestnancov o viac ako 50 %.

„Pridanie tohto nového zariadenia v našom sídle v Molsheime bude perfektne načasované s rozšírením značky a sortimentu produktov a ukáže silu Bugatti na ceste,“ povedal Christophe Piochon, prezident Bugatti Automobiles.

Od popredného výrobcu hyperšportových automobilov sa očakáva najmä prvé vozidlo uvedené pod formáciou Bugatti Rimac. 

Zdroj: Bugatti

Galéria

Majo Homer

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie