ZAUJÍMAVOSTI

Abarth 500e získavasvoje prvé ocenenie

Malý pretekár získal prestížne ocenenie Autonis za dizajn roka, udelované magazínom Auto Motor und Sport. Cenu získal na základe hlasovania čitateľov. 

S podielom 65,1 percenta hlasov získal prvý plne elektrický model značky Scorpion ocenenie „Autonis“ v kategórii „Minicars“. Toto víťazstvo je ďalším potvrdením vášne pre značku Scorpion na nemeckom trhu, o čom svedčí aj niekoľko titulov „Best Car“, ktoré prestížny časopis udelil modelovému radu Abarth 595/695.

Ceny sa udeľovali už 18. raz. Vo vydaní z roku 2023 čitatelia hodnotili 105 návrhov automobilov v 11 kategóriách, pričom svoj hlas odovzdalo viac ako 14 500 ľudí. Nový Abarth 500e, zvolený za najlepšie dizajnové vydanie, dokonale stelesňuje tri piliere značky: výkon, štýl a zvuk.

Vďaka svojej elektrickej architektúre, zlepšenému rozloženiu hmotnosti, okamžitému krútiacemu momentu a širšiemu rázvoru je Nový 500e Abarth pod logom Scorpion autom pre jazdu so zážitkom. Batéria s kapacitou 42 kWh napája elektromotor s výkonom 113 kW (155 k), ktorý poháňa vozidlo z pokoja na 100 km/h za 7,0 sekundy.

Abarth 500e sa vyznačuje odvážnym a pútavým dizajnom, ktorý bol tiež inšpirovaný vzhľadom Scorpionu, aby zdôraznil jeho silu, ľahkosť a aerodynamickú silu. Pri štúdiu dizajnu Abarth 500e sa dizajnéri automobilov Centro Stile pokúsili vložiť esenciu zvieraťa do jeho interiérov a exteriérov. Odvážny vzhľad exteriéru zvýrazňujú aj športové detaily a špeciálne odznaky a podpis Abarth. 

zdroj: Stellantis

Galéria

Majo Homer

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie