ZAUJÍMAVOSTI

Posledné dieselové Volvo budev roku 2024

Spoločnosť Volvo Cars ohlásila počas klimatického týždňa v New Yorku koniec dieselového pohonu. Posledné dieselové vozidlo vyrobí začiatkom roka 2024.

Počnúc rokom 2030 plánuje Volvo predávať už len plne elektrické automobily. Do roku 2040 sa chce stať  klimaticky neutrálnou spoločnosťou. Tento medzník prichádza po  minuloročnom rozhodnutí prestať s vývojom nových spaľovacích motorov. 


„Elektrické pohonné jednotky sú našou budúcnosťou a sú lepšie ako spaľovacie motory: generujú menej hluku, menej vibrácií, nižšie náklady na servis pre našich zákazníkov a nulové výfukové emisie. Plne sa sústredíme na vytvorenie širokého portfólia prémiových, plne elektrických áut, ktoré spĺňajú všetko, čo naši zákazníci od Volva očakávajú – a sú kľúčovou súčasťou našej reakcie na klimatické zmeny,“ hovorí Jim Rowan, generálny riaditeľ spoločnosti Volvo Cars. 


Volvo Cars pripomína, že nedávna hodnotiaca správa o svetovej klíme, ktorú uverejnila Organizácia spojených národov, zdôraznila naliehavosť stavu klimatickej núdze, ktorej ľudstvo čelí, a tiež potrebu konať.

„To, čo svet teraz potrebuje, v tomto kritickom čase pre našu planétu a ľudstvo, je vedenie. Je najvyšší čas, aby priemysel a politickí lídri boli silní a rozhodní a zaviedli zmysluplné politiky a opatrenia na boj proti zmene klímy. Sme odhodlaní urobiť svoju časť a povzbudiť našich kolegov, ako aj politických lídrov na celom svete, aby urobili tú svoju,“ hovorí Jim Rowan. 


Volvo priznáva, že ešte pred štyrmi rokmi bol vznetový motor v Európe ich živobytím, čo platilo aj pre väčšinu ostatných automobiliek. Väčšina vozidiel, ktoré Volvo v roku 2019 predalo na starom kontinente, mala pod kapotou dieselový motor.

Zdroj: T.O.P. AUTO Slovakia

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie