ZAUJÍMAVOSTI

Za koľko sa predáFerrari F40 Alaina Prosta?

Alain Prost patrí k najslávnejším závodníkom v histórii F1 a práve on bol prvým majiteľom tohto Ferrari F40, ktoré ide do dražby.

Prakticky ani nemusíte mať nadšenie pre športové autá, úplne stačí ak hľadáte investíciu, ktorá vám o pár rokov prinesie zisk. Inak to zrejme nebude. Preto sa očakáva, že výsledná suma, za ktorú si nový majiteľ odvezie toto Ferrari F40, na ktorom nechýba podpis pôvodného majiteľa, sa vyšplhá do vysokých čísel. Bývalý pilot F1 Alain Prost ho získal od stajne Ferrari, za ktorú závodil od roku 1990. Neskôr ho predal, ale cenu vozidla zvýšil tým, že na ňom nechal svoj autogram a to robí toto Ferrari F40 skutočne výnimočným. 

Výroba modelu F40 bola ukončená v roku 1992, auto váži iba 1 100 kg a dosahuje výkon 478 koní, čo z neho aj dnes, po viac ako tridsiatich rokoch, robí konkurencieschopný závodný športiak.

Prostove Ferrari F40 bolo vyrobené v roku 1990, ale on na ňom jazdil iba minimálne. Neskôr ho predal anglickému zberateľovi a dnes sa nachádza opäť vo Francúzsku, odkiaľ pochádza aj dnes už 68 ročný Alain Prost, štvornásobný šampión F1. Motor, prevodovka, podvozok, všetko je na aute originálne a podľa aukčnej siene Sotheby’s je stále dobre čitateľný aj podpis závodníka, ktorý zanechal na streche auta.

Odhadovaná cena, ktorú bude musieť zložiť nový majiteľ? 2,5 až 3 milióny eur. 

Zdroj: Sotheby’s

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie