ZAUJÍMAVOSTI

Volvo Cars spustilonový filantropický fond

Ambíciou nového fondu Volvo for Life bude pozitívne ovplyvniť milión životov prostredníctvom podporných iniciatív v komunitách, v ktorých Volvo Cars pôsobí.

Vedenie fondu sa chce zamerať na sociálne a environmentálne iniciatívy, ktoré sa sústreďujú na posilnenie postavenia ľudí, obnovu a ochranu našej planéty a poskytovanie ochrany v prípade prírodných katastrof.

„Máme dlhú históriu sociálnej, environmentálnej a komunitnej angažovanosti a som hrdý, že v tejto tradícii pokračujeme prostredníctvom spustenia fondu Volvo For Life. Umožní nám to spolupracovať s odbornými globálnymi a lokálnymi partnermi pri riešení globálnych výziev, ktoré sú blízke hodnotám našej spoločnosti, a pomôžu vytvoriť trvalú pozitívnu zmenu,“ hovorí Jim Rowan, generálny riaditeľ spoločnosti Volvo Cars. 

Fond Volvo For Life bude rozdelený do troch oblastí zamerania, ktoré sa budú týkať ľudí, planéty a ochrany.  

Volvo chce pomôcť vytvoriť bezpečnejšie, silnejšie a sociálne mobilné prostredie ľuďom v marginalizovaných komunitách. Tiež sa chce zamerať na vytváranie a zvyšovanie vzdelávacích a sociálno-ekonomických príležitostí pre mladých ľudí a deti.

V prospech našej planéty chce Volvo For Life investovať do miestnych a globálnych projektov venovaných obnove a ochrane prírodných ekosystémov a biodiverzity a podpore boja proti klimatickým zmenám. Počiatočný dôraz sa bude klásť na zalesňovanie a zdravie oceánov, ako aj na zapojenie komunity.

V záujme ochrany podporí fond núdzovú reakciu a úsilie o pomoc, ktoré pomôžu naplniť okamžité humanitárne potreby v prípade prírodných katastrof v krajinách spojených s hodnotovým reťazcom Volvo. 

Zdroj: VOLVO

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie