ZAUJÍMAVOSTI

Hyundai prichádza schladiacou nano fóliou

Hyundai Motor predstavuje inovatívnu nano chladiacu fóliu, ktorá má pomáhať zákazníkom v horúcom podnebí. Prišli na spôsob ako efektívne znížiť teplotu v kabíne auta bez klimatizácie?

Nano chladiaca fólia, určená na okná vozidla, blokuje vonkajšiu tepelnú energiu a vyžaruje vnútorné sálavé teplo smerom von, pričom zachováva vysokú priehľadnosť, čo umožňuje neobmedzený výhľad

Hyundai Motor deklaruje, že použitý materiál výrazne znižuje vnútornú teplotu vozidla bez toho, aby porušil miestne predpisy, čo má za následok zvýšený komfort a zníženú spotrebu energie. Nano Cooling Film maximalizuje odvod tepla začlenením nanoštruktúry s efektívnymi vlastnosťami prenosu tepla. Očakáva sa, že táto inovatívna priehľadná fólia bude účinnejšia v horúcom a suchom podnebí, pretože chladiaci efekt je optimalizovaný pri vyšších vonkajších teplotách.

Hyundai Motor spúšťa kampaň na inštaláciu prvej nano chladiacej fólie na svete na viac ako 70 vozidiel Hyundai na testovacom trhu v Lahore (Pakistan). V budúcnosti plánuje sériovú výrobu tejto technológie. 

Aby spoločnosť dokázala svoju účinnosť v reálnych aplikáciách, spustila dnes kampaň „Made Cooler By Hyundai“, ktorá aplikuje fóliu na 70 zákazníckych vozidiel v Lahore v Pakistane, kde denné letné teploty môžu dosiahnuť 50 °C.

Vonkajšia vrstva fólie vyžaruje teplo na stredných infračervených vlnových dĺžkach z interiéru vozidla do exteriéru, zatiaľ čo vnútorné dve vrstvy odrážajú prichádzajúce teplo na vlnových dĺžkach blízkych infračervenému žiareniu, čím sa znižuje celkové množstvo tepla, ktoré sa dostane do vnútra vozidla.

Hyundai Motor tvrdí, že v štúdii porovnávajúcej vnútornú teplotu vozidiel počas denného svetla v lete sa zistilo, že nano chladiaca fólia znížila teplotu v blízkosti hlavy vodiča až o 10,98 °C v porovnaní s konvenčnou tónovanou fóliou a až o 12,33 °C v porovnaní s rovnaké vozidlo bez tónovania okien. 

Zdroj: Hyundai Motor

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie