ZAUJÍMAVOSTI

Porsche prezentujeúspešné ženy 

V novej sérii príbehov Porsche v rámci uznávanej kampane #DriveDefinesHer vyzdvihuje úspešné a inšpiratívne ženy, tentokrát v regióne Perzského zálivu. Začína oslavou ženy, ktorá vyletela na vrchol vo svojom odbore.

Dr. Eng Suaad Al Shamsi je vedúca najvýznamnejších leteckých projektov v regióne Perzského zálivu a ako prvá letecká inžinierka z Emirátov, je nenahraditeľná vo svojich radách ostatným mladým ženám, ktoré túžia po pokroku v odvetviach, v ktorých dominujú muži: 

„Ak o tom môžeš snívať, môžeš to dosiahnuť.“

Suaad sa ako dieťa zamilovala do lietadiel, ale keď prešla na vyššie vzdelanie, bola posunutá iným smerom. Nevidela inú možnosť, ako odísť z univerzity proti vôli svojej rodiny a začať pracovať ako mechanik. Oprava áut, hoci bola pre mladú ženu v jej komunite nekonvenčná, bola skôr v súlade s jej láskou k motorovým vozidlám.

V zvrate udalostí, ktoré by niektorí mohli nazvať osudom, ju prepojenie v automobilovom priemysle priviedlo k možnosti získať štipendium, ktoré jej umožnilo konečne študovať jej skutočnú vášeň – letecké inžinierstvo.

Dnes Suaad umožňuje mladým ženám a dievčatám nasledovať svoje kariérne sny, bez ohľadu na to, aké nekonvenčné sa zdajú byť. Pevne verí, že emirátske ženy sa musia držať svojich vášní, aj keď vstúpia do rodinného života, a že tradícia a úspech idú ruka v ruke.

Suaad popri náročnej práci vychováva dvoch chlapcov a stále si nájde čas na koníčky. Jej obrazy, ktoré zobrazujú emirátsku kultúru v odvážnych a jasných farbách, sa dostali na vážené steny parížskeho Louvru. Ale aj rýchle autá jej vedia otvoriť cestu z reality a dovolia jej relaxovať. Ako hrdá majiteľka Porsche 911 považuje svoje športové auto za vítaný únik z každodennej rutiny a za trvalý symbol svojich úspechov.

Dievčatko, ktoré kedysi sedelo na tráve dvoru svojej matky, počítalo lietadlá lietajúce ďaleko nad hlavou a naťahovalo sa po bratových autíčkach, teraz drží v dlani silu 400 konských síl. 

Zdroj: Porsche

Galéria

Majo Homer

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie