ZAUJÍMAVOSTI

Porsche ako Autobotv Transformers

Nový film „Transformers: Rise of the Beasts“ práve prichádza do celosvetových kín a jednu z hlavných postáv filmu, Autobota „Mirage“ si zahralo Porsche – presnejšie historický model 911 Carrera RS 3.8.

Porsche na svojej stránke avizuje, že nové pokračovanie Transformers: Rise of the Beasts“ vezme divákov na celosvetové dobrodružstvo 90. rokov.  

„Mirage“ bojuje za sily dobra po boku Optimusa Primea. „911 Carrera RS 3.8 je perfektná nielen preto, že sa film hrá v roku 1994, ale aj kvôli charakterovým črtám filmu Mirage. Je to tvrdá postava s dobrým srdcom, aj keď občas trochu rebelantským,“ hovorí Oliver Hoffmann, vedúci marketingovej komunikácie v Porsche AG. 

Porsche vyrobilo len 55 kusov Carrery RS 3.8, čo z neho robí mimoriadne vzácne historické auto. Aby sa predišlo riziku poškodenia, pri natáčaní nebol použitý žiadny originálny model. Namiesto toho bolo vyrobených päť replik, ktoré navonok vyzerajú presne ako 964, ale v skutočnosti nie sú originálnymi modelmi Porsche 911 Carrera RS 3.8. 

Na vytvorenie autentického zvuku motora pre Mirage sa však použil skutočný 911 RS 3.8, aby bol film čo najpresnejší. 

„Bolo pre nás dôležité reprezentovať zvuk modelu 911 zobrazený vo filme,“ povedala Ayesha Coker, viceprezidentka marketingu Porsche Cars North America. „Bolo to mimoriadne ambiciózne vzhľadom na počet áut potrebných z limitovanej produkcie 911, ale z výsledku sme nadšení a dúfame, že aj diváci.“

Každé z vyrobených áut plní vo filme určitú funkciu. Napríklad jedno auto bolo upravené na cúvanie pri vyšších rýchlostiach. Ďalší model bol špeciálne pripravený pre kaskadérske sekvencie.

Zdroj: PORSCHE

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie