NOVINKA

Nový NissanZ NISMO

Nissan Z NISMO sa vracia s výkonom 420 koní. Predávať sa začne túto jeseň, cena bude oznámená neskôr.

Nový Z NISMO má mať vylepšenú ovládateľnosť aj aerodynamickú rovnováhu. Predná časť Z NISMO sa vyznačuje prvkom „Grand-Nose“ alebo „G-Nose“, ktorý pripomína dizajnové spracovanie na starom Nissane Fairlady 240ZG. G-Nose dopĺňa vyšší, širší zadný spojler s trojdielnym dizajnom, ktorý siaha až na zadné blatníky. 

Z NISMO zvyšuje výkon motora s dvoma turbodúchadlami až na 420 koní. Motor s dvoma turbodúchadlami má vylepšené chladenie, revidované elektronické riadenie odvádzacieho ventilu poskytujúceho zvýšenie výkonu turbodúchadla a rýchlosti turbíny. Z NISMO je tiež vybavené vylepšeným chladičom motorového oleja pre dlhší výkon na trati.

Z NISMO používa výhradne deväťstupňovú automatickú prevodovku, ktorá bola vylepšená pre rýchlejšie a dynamickejšie radenie, s osobitným zameraním na vhodnosť pre použitie na trati. V porovnaní s prevodovkou v iných triedach Z má prepracované spojkové súpravy umožňujúce rýchlejšie radenie. Spolu s prepracovaným softvérom na riadenie motora prevodovka Z NISMO skrátila čas podradenia takmer o polovicu v porovnaní so Z Performance. Okrem Normal a Sport pridáva Z NISMO nový jazdný režim Sport+. Ten prináša dynamickejšiu jazdu vhodnú na pretekársky okruh, využívajú výhody rýchlejšieho podraďovania.

Karoséria Z NISMO je k dispozícii v piatich farbách: Black Diamond Pearl, Brilliant Silver, Passion Red TriCoat, Everest White Pearl TriCoat a NISMO exkluzívne Stealth Grey.

Nový Nissan Z NISMO má na čierno lakovanú strechu, ktorú dopĺňajú lesklé čierne 19-palcové kolesá RAYS®.

Dizajnéri Nissanu starostlivo vylepšili kabínu Z NISMO, aby umocnili vizuálnu príťažlivosť bez vytvárania zbytočného vizuálneho „hluku“.

Tlačidlá štart/stop motora a výber režimu dostali červenú farbu. Grafika na plne digitálnom TFT displeji merača obsahuje červený obrys okolo otáčkomera, logo NISMO a špeciálne animácie pri spustení sú tiež ladené do červenej.

Zdroj: NISSAN

Galéria

Majo Homer

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie