ZAUJÍMAVOSTI

Nová Alfa Romeo 33Stradale, ocenená verejnosťou

Nová Alfa Romeo 33 Stradale bude vyrobená v limitovanej edícii 33 kusov. Od čitateľov magazínu Quattroruote získala výborné hodnotenie a vyslúžila si prvé miesto v kategórii ,,Dream” (sen).

Časopis Quattroruote organizuje anketu o najfascinujúcejšie auto roka už od roku 2000. Pre rok 2024 je to Alfa Romeo 33 Stradale. Od čitateľov získala 44,5 % hlasov. 

Od roku 2022 sa v ankete udeľujú tri špeciálne ceny v kategóriách Koncept, Sen a Životný štýl. Kandidátmi sú športové autá alebo špeciálne série, ktoré nespadajú do užšieho výberu na ocenenie „Nové auto roka“.

V každej z troch špeciálnych kategórií vyberie redakcia Quattroruote štyri autá a požiada svojich čitateľov, aby hlasovali na webovej stránke časopisu a na kanáloch sociálnych médií. Nová Alfa Romeo 33 Stradale získala suverénne víťazstvo. Všetkých 33 kusov je už samozrejme vypredaných. Vyrábajú v spolupráci s výrobcom karosérií Touring Superleggera.  Model bol navrhnutý v Alfa Romeo „Bottega“, kde dizajnéri, inžinieri a historici značky najprv vypočuli potenciálnych kupcov. Potom spoločne vyrobili auto presne rovnakým spôsobom ako v dielňach talianskych výrobcov karosérií z 60-tych rokov.

Zdroj: Stellantis

Galéria

Majo Homer

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie