ZAUJÍMAVOSTI

Kamióny sosamoriadiacim softvérom

Spoločnosť Kodiak Robotics, zaoberajúca sa technológiami autonómnych nákladných vozidiel, dodá svoj samoriadiaci softvér do 800 nákladných vozidiel pre logistickú platformu Loadsmith.

Spoločnosť Kodiak dodávať kamióny vybavené systémom Kodiak Driver v druhej polovici roku 2025. V USA budú kamióny prepravovať tovar po medzištátnych diaľniciach, zatiaľ čo ľudskí vodiči budú vykonávať miestne vyzdvihnutia a dodávky.

Podľa portálu autoblog.com sú obavy investorov v odvetví autonómneho riadenia na vzostupe, keďže spoločnosti zápasia s komplikovanou technológiou, prísnymi predpismi a oneskorenými právnymi predpismi, čo vedie k znižovaniu počtu pracovných miest a odstávkam.

Kodiak a Lordsmith uviedli, že spárovanie autonómnych nákladných vozidiel na dlhé vzdialenosti s miestnymi vodičmi zlepší efektivitu a bezpečnosť prepravcov a pomôže zmierniť obavy z celoštátneho nedostatku vodičov. Autonómny systém nebude doprevádzať žiaden ľudský vodič. 

Kalifornská spoločnosť Kodiak spolupracuje so spoločnosťami, ako je švédsky nábytkársky gigant IKEA a francúzska CEVA Logistics, pokiaľ ide o dodávky nákladu v Texase.

Foto: ilustračné

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie