ZAUJÍMAVOSTI

Ford Bronco vhasičskej úprave

Spoločnosť Ford prostredníctvom svojho fondu Bronco Wild Fund daruje upravené SUV Bronco s pokročilým komunikačným vybavením pre hasičov, na ochranu národných pamiatok v Bandelier National Monument, v severnom Novom Mexiku.

Dve vozidlá Bronco dodatočne upravila spoločnosť Darley, špecialista na obranné, hasičské a záchranárske vozidlá. Autá budú slúžiť v rámci National Park Service pri ochrane Bandelierových 33 000 akrov, ktoré zahŕňajú staroveké pamiatky a posvätné miesta.

Vozidlá majú integrované satelitné, mobilné a rádiové komunikačné vybavenie, tabletový počítač a dron na prieskum situácie zhora, uzamykateľný predný aj zadný difereciál, 35-palcové terénne pneumatiky a integrovaný navijak. 

„Spoločnosť Ford už viac ako storočie podporuje zásahy pri požiaroch a pomoc pri katastrofách nasadením vozidiel na zabezpečenie núdzovej prepravy a základného tovaru. Bronco Wild Fund bol vytvorený kvôli našej vášni pre prírodu a sme nadšení, že môžeme darovať veliteľskú súpravu Bronco Wildland spoločnosti Bandelier, aby pomohla chrániť túto národnú pamiatku pre budúce generácie,“ povedal Dave Rivers, manažér značky Ford

K dnešnému dňu Bronco Wild Fund daroval viac ako 3,7 milióna dolárov na rôzne účely vrátane organizácií, ako sú americké štátne parky, National Forest Foundation, Outward Bound a Sons of Smokey.

Národný pamätník Bandelier s rozlohou 33 000 akrov sa nachádza v severnom Novom Mexiku a skladá sa z drsných kaňonov a hôr, ktoré obsahujú dôkazy o ľudskej prítomnosti spred 11 000 rokov. Dve tretiny Bandelieru sú označené ako divočina, čo znamená, že nemá infraštruktúru a je ťažko prístupný. 

„Chcem poďakovať za tento štedrý dar. Za posledných 20 rokov viedli vyššie teploty a silnejší vietor k väčším požiarom, ktoré je ťažšie predvídať a zvládať. Tieto požiare majú výrazný vplyv na Bandelierov hasičský zbor a tento dar nám ich pomôže lepšie zvládať,” uviedol Patrick Suddath, dozorca Národného pamätníka Bandelier

Zdroj: Ford

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie