REPORTÁŽ

Horúca novinka Volvo EX30:Plne elektrické mestské SUV

Predstavenie nového elektrického mestského SUV Volvo EX30.

V rámci bezpečnosti je Volvo veľmi zodpovedná značka, ktorá sa snaží znížiť dopad na životné prostredie. Najviac ekologický diel vozidla je podľa filozofie značky Volvo ten, ktorý nebol vôbec nikdy vyrobený a práve preto by sa pri pohľade na interiér vozidla EX30 mohlo zdať že niečo chýba, napríklad display pred vodičom alebo niektoré tlačidlá. Volvo sa totiž snažilo v rámci zníženia uhlíkovej stopy pri výrobe centralizovať celú kabínu a tým pádom ju lepšie využiť, z čoho vyplývajú praktické výhody ako napríklad, že schránka pred spolujazdcom bola posunutá do stredu a tým pádom má spolujazdec oveľa viac priestoru.

Zo všetkých špecifických údajov by sme spomenuli najmä jeden číselný údaj a tým je cenovka na hladine 38tis. eur, kde Volvo ponúka verziu EX30 s menšou batériou a zadným pohonom, ktorý umožňuje lepšiu trakciu a priľnavosť kolies. Charakteristika tohto motoru je, že má veľmi rýchly nábeh krútiaceho momentu a zároveň umožňuje autu byť agilnejšie, pretože sa dajú predné kolesá viac vytočiť, čiže so zadným pohonom má auto väčší rate.

Pri Volve EX30 si vieme zvoliť aj väčšiu batériu s iným chemickým zložením, ktorá sa dá rýchlejšie nabíjať a tá je za príplatok 5800 eur s kapacitou 69 kilowatt hodín s dojazdom na úrovni 480km.

Unikátnym faktorom pri tomto aute je to, že môže mať pohon všetkých štyroch kolies, čo v segmente áut kategórii B-SUV nie je zďaleka bežné, ale pri tomto aute je to možné. Tento pohon umožňujú dva elektromotory a tým rapidne stúpa výkon (315 kW) so zrýchlením z 0 na 100 km/h. za neuveriteľných 3,6 sekundy. S hĺbkou brodenia až 50 cm spolu s pohonom všetkých štyroch kolies môžme toto auto naozaj radiť ako plnohodnotné SUV.

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie