NOVINKA

Ford predstavil MUSTANG GT3pre rok 2024

Ford Mustang sa oficiálne pripája do kategórie FIA GT3 s novým pretekárskym vozidlom, ktoré bude celosvetovo súťažiť od roku 2024. Zdobí ho odvážny dizajn od známeho dizajnéra Troya Leeho.

Pretekárske auto Mustang GT3 bolo predstavené pretekárskemu svetu počas osláv stého výročia, v predvečer pretekov Le Mans. Hneď upúta vďaka novému farebnému vzhľadu pod ktorý sa podpísal Troy Lee, uznávaný ako jeden z popredných dizajnérov motoristického športu na svete. Legendárny Mustang GT3 predstavuje pre Leeho prvé spojenie s pretekárskymi autami Ford.

Posledný triumf Fordu na pretekoch Le Mans bol v roku 2016 s Fordom GT.

„Ford a Le Mans spája história. A teraz sa vraciame k najdramatickejším, najúspešnejším a najdôležitejším pretekom na svete. Už to nie je Ford verzus Ferrari. Je to Ford proti všetkým. Návrat do Le Mans je začiatkom budovania globálneho biznisu v motoristickom športe s Mustangom, rovnako ako to robíme s terénnymi vozidlami Bronco a Raptor,“ povedal Jim Farley, generálny riaditeľ Ford Motor Company.

Ford zároveň predstavuje novú identitu pre všetky svoje pretekárske vozidlá – Ford Performance.

Nové označenie Ford Performance bude integrované do rôznych prostredí a priestorov, vrátane vzhľadov áut, tovaru/oblečenia, zobrazovacích prvkov, dielov/príslušenstva a do reklamy.

Do stavby nového Mustangu GT3 bola zapojená aj spoločnosť Multimatic, z ktorej pochádzajú stavitelia ikonického Fordu GT. Nové, pestrofarebné stroje budú poháňať 5,4-litrové motory V8 na báze Coyote s ktorých stavbou pomohol tím M-Sport.

„V prípade projektu, akým je Mustang GT3, sme sa obrátili na dvoch našich najdôveryhodnejších partnerov vo svete motoristického športu. Viem, že všetci budeme ako fanúšikovia Fordu nadšení, keď Mustang v roku 2024 začne pretekať na najvyššej úrovni pretekov GT,“ povedal Mark Rushbrook, globálny riaditeľ Ford Performance Motorsports.

Pred cestou do Le Mans v roku 2024 bude Mustang GT3 súťažiť v rôznych sériách GT3 po celom svete v rukách zákazníckych tímov. Prvým zákazníckym tímom, ktorý bol ohlásený, je Proton Competition so sídlom v nemeckom Ehingene. Tento tím počíta s Mustangom GT3 na majstrovstvách sveta FIA World Endurance Championship od roku 2024.

Zdroj: Ford

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie