ZAUJÍMAVOSTI

DEFENDER, ktorý musíte mať vzbierke!  … na poličke

Dánska spoločnosť Lego nevyrába iba stavebnice pre deti, svojou produkciou dokumentuje aj náš život, keď v stavebniciach zachytáva architektúru významných budov, filmovú produkciu, ale aj automobily.

Mnohí z nás, hlavne tí mladší, si kupujú lego stavebnice modelov áut preto, aby sa s nimi zahrali. Tí starší ako zberateľský predmet. Bez rozdielu na to, do ktorej skupiny patríte, tento kus by vo vašej zbierke nemal chýbať. Zvlášť ak už vlastníte modernú verziu Defendra zo série Lego Technic. Zaparkujete k nemu starú verziu klasického modelu Defender 90, v typickej zelenej farbe, avšak zo série Icons. Vozidlo je vybavené náradím do ťažkých podmienok a funkčným odpružením. Modelu nechýba ani strešný nosič, pracovný naviják, skrinka na náradie, hasiaci prístroj a mnoho ďalšieho.

Model bude pripomínať zdolávanie ťažkého terénu za náročných okolností, vždy však so šťastným koncom. Takto nám ho priblížil aj tvorca stavebnice v kampaňovom videu z krásnej škótskej vysočiny.

Sada Lego Icons Land Rover Defender bude dostupná od 1. apríla 2023 a jej odporúčaná maloobchodná cena je 239,90 eur. Vzhľadom k tomu, že model je vydaný pri príležitosti 75. výročia, odkedy Land Rover Defender zdoláva tie najťažšie expedície, aj zo zberateľského pohľadu kúpa tohto modelu zrejme dáva zmysel. 

Zdroj: lego.com

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie