NOVINKA

Cadillac ESCALADEIQ 2025 

Ikona je už aj v plne elektrickej verzii. Cadillac predstavil vôbec prvý plne elektrický ESCALADE. A zároveň ide aj o prvé elektrické SUV od Cadillacu.

ESCALADE IQ bol predstavený ako Escalade s doteraz najlepšími jazdnými vlastnosťami. A na jedno nabitie vám dopraje až do 720 kilometrov jazdy s nulovými výfukovými emisiami.

„ESCALADE IQ zvyšuje štandard rovnako ako pôvodný Escalade pred štvrťstoročím predefinoval luxus. Toto prepracovanie ikony predstavuje ďalší krok v úplne elektrickej budúcnosti Cadillacu”, povedal John Roth, viceprezident Global Cadillac.

ESCALADE IQ je vybavený nezávislým predným a zadným zavesením kolies a pre jazdu v teréne ale aj v meste má vodič k dispozícii celý rad inteligentných technológií. Napríklad Magnetic Ride Control 4.0 a Adaptive Air Ride Suspension a ceste a zároveň poskytujú presné riadenie. Systém adaptívneho odpruženia Air Ride Suspension umožňuje znížiť vozidlo o 50 mm a zvýšiť o 25 mm. Low Ride Mode umožňuje jazdiť s ESCALADE IQ nízkou rýchlosťou s úplne spusteným odpružením.

„ESCALADE IQ je predovšetkým Cadillac a prináša prísľub inovatívneho dizajnu podporovaného temperamentným výkonom a špičkovými technológiami. Špecifická architektúra EV nám umožňuje poskytnúť zážitok z jazdy v súlade s filozofiou Cadillacu izolovanej presnosti – tichý, hladký a bez námahy so silným spojením s vozovkou pre pútavý zážitok,“ povedal Jamie Brewer, hlavný inžinier ESCALADE IQ. 

24-modulová batéria Ultium slúži ako základ ESCALADE IQ a produkuje viac ako 200 kWh dostupnej energie. Využíva tiež flexibilnú vysokonapäťovú architektúru, ktorá umožňuje rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom 800 V.

ESCALADE IQ bude vybavený technológiou obojsmerného nabíjania Vehicle-to-Home (V2H) s dostupnými produktmi Ultium Home od GM Energy, čo zákazníkom poskytne možnosť posielať energiu priamo z vozidla do správne vybavenej domácnosti alebo napájať externé zariadenia.

Výkonná konfigurácia elektrického pohonu – pozostávajúca z akumulátora, výkonovej elektroniky a dvojmotorového systému eAWD – sľubuje vysoký výkon na požiadanie. ESCALADE IQ má 750 koní, krútiaci moment až 785 lb-ft a zrýchlenie z 0 na 100 km/h dosiahne za menej ako 5 sekúnd. 

Zdroj: Cadillac

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie