NOVINKA

BMW ConceptSkytop

Sila, presnosť a remeselné spracovanie v otvorenom dvojmiestnom vozidle pre luxusné cestovanie. Tak automobilka definuje svoj nový koncept.

BMW Group so svojou dizajnovou štúdiou BMW Concept Skytop opäť prináša mimoriadne elegantné, jedinečné vozidlo na tohtoročnú súťaž Concorso d’Eleganza Villa d’Este, každoročnú súťaž krásy historických automobilov a motocyklov, ktorá sa koná dňa brehy jazera Como. Otvorené dvojmiestne vozidlo pripomína precízne zhotovenú sochu vozidla s plynulou, športovou eleganciou, ktorá dopĺňa jeho atletický postoj. Interiér a exteriér koncepčného vozidla sa vyznačujú teplými monochromatickými farbami, v ktorých sa spájajú exkluzívne materiály s tradičným remeselným spracovaním.

„BMW Concept Skytop je skutočne jedinečný a exotický dizajn v tradícii Concorso d’Eleganza Villa d’Este. Ponúka kombináciu jazdnej dynamiky a elegancie na najvyššej úrovni, porovnateľnú so svojimi historickými predkami, akými boli BMW Z8 alebo BMW 503,“ hovorí Adrian van Hooydonk, vedúci BMW Group Design. 

Čistý exteriér BMW Concept Skytop je navrhnutý tak, aby vzbudzoval túžbu cestovať. Krídla nenápadne integrované do ramien dverí nahrádzajú konvenčné kľučky dverí. Kolesá z ľahkej zliatiny s presnými lamelami ešte viac umocňujú jeho jedinečný vzhľad.

Z vtáčej perspektívy zaujme výrazná, presahujúca kapota, ikonický dizajn BMW so žraločím nosom s osvetlenou mriežkou chladiča. Harmonický dizajn svetlometov spája veľmi zložité detaily do celkového konceptu. Jednotky LED umiestnené na frézovaných hliníkových nosičoch boli vyvinuté na mieru pre BMW Concept Skytop s využitím najnovšej technológie a dizajnu automobilových svetlometov s najtenším profilom, aký je v súčasnosti dostupný. Plochý a definovaný tvar zadných svetiel dopĺňa celkový vzhľad BMW Concept Skytop.

Zdroj: BMW Group

Galéria

Majo Homer

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie