Novinky a reportáže

Austral prichádza do Európy. Privítajtenové SUV od Renaultu

New year – new me, v tomto duchu sa nesie tento rok značky Renault. Po tom, čo nám odhalil svoj elektrický Megane, ktorý je po novom SUV (alebo skôr crossover), svetlo sveta uzrel Austral – ďalšie SUV, ktoré prichádza s podareným dizajnom.

SUV sú holt trend, Renault o tom vie svoje, a preto sa gro jeho portfólia fokusuje práve na tento segment. Austral tak prichádza, aby nepriamo nahradil Kadjar a pokračoval v dizajnovej ofenzíve. Na rozdiel od Meganu však Austral prichádza aj s benzínovými motormi, ktoré poznáme z existujúcich modelov. Pôjde predovšetkým o maloobjemové motory, počítajte teda so štvorvalcom 1,3 TCe naladeným na 140 koní, resp. 160 koní v prípade hybridného pohonu. Pre milovníkov (je vôbec niekto taký?) trojvalcov je v ponuke mild-hybridný 1,2 TCe s výkonom 130 koní. Až plnohodnotný hybrid ponúkne ako-taký výkon hodný SUV-čka, a to rovných 200 koní.

O tom, že dizajnérom Renaultu ide karta, svedčí aj interiér s veľkými, až 12″ displejmi a 9,3-palcovým head-up displejom. Nechýba ambientné osvetlenie interiéru, kopa mäkčených obkladov či lesklé doplnky imitujúce hodnotné materiály.

Už dávnejšie ohlásené zmeny v paketoch GT Line a R.S. Line sa naplno prejavujú práve v modeli Austral. Renault tak vypúšťa po novom aj R.S. Line a športovo vyzerajúcu verziu označil ako Esprit Alpine. Novinka sa tiež pýši prítomnosťou technológie 4Control, teda natáčaním zadnej nápravy, ktorú sme si zamilovali už v starších Meganoch. Technofilov poteší tiež autonómna jazda 2. úrovne, 360-stupňová kamera, automatický parkovací asistent, ozvučenie od Harman Kardon či Full LED matrixové svetlomety.

Austral by mal prísť na Slovensko koncom tohto roka, objednávať ho bude možné už od leta.

Galéria

Michal

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie