ZAUJÍMAVOSTI

Umenie v podaní Rolls-Royceza rok 2023

Umelecké diela, ktoré vnáša Rolls-Royce do svojich áut sú dôkazom výnimočnej zručnosti a podčiarkujú status značky ako skutočného domova luxusu a originality.

Pozrite si najambicióznejšie zákazky Rolls-Royce Bespoke Collective za rok 2023. Tu sú tie najpôsobivejšie a technicky najnáročnejšie z nich. Pre zadávajúceho klienta je to realizácia jeho ambícií, pevnej vízie a splnených snov. 

Niekedy sú inšpirované scénickými miestami, rodinnými odkazmi, tajomstvami vesmíru, vzácnymi materiálmi, pre klienta charakteristickými farbami ale aj nebeskými úkazmi. Rolls-Royce Bespoke Collective posúva hranice zákazkovej výroby ďalej než kedykoľvek predtým. Otvára nové možnosti v používaní vzácnych a krásnych materiálov, zložitých remeselných techník, povrchových úprav, nových procesov lakovania a ďalších inovatívnych technológií, vrátane vône na mieru. 

ROSE BLOSSOM PHANTOM

Toto prevedenie evokuje krásu a pokoj letnej záhrady. Vyšívané umelecké diela oslavujú  fantómovú ružu, ktorá kvitne na nádvorí Home of Rolls-Royce. Medzi kvetmi je možné vidieť poletovať štyri druhy motýľov. Podmanivá kvetinová téma si vyžiadala stovky hodín práce. 

PHANTOM SYNTOPIA

Technicky najkomplexnejšia individuálna zákazka bola vytvorená v spolupráci s holandskou módnou návrhárkou Iris van Herpen. Skúma krásu plynulého pohybu vo svojej téme „Weaving Water“, ktorá sa rozprestiera cez predný panel spolujazdca, kapotu a na mieru šitý strop Starlight Headliner. Výroba samotného Starlight Headliner „Weaving Water“ trvala takmer 700 hodín, pričom na vytvorenie trojrozmerného efektu sa použil jeden kus kože prekrytý tkanou látkou „tekutého kovu“. Obsahuje 162 jemných sklenených „okvetných lístkov“, aplikovaných v Home of Rolls-Royce členmi tímu Iris van Herpen.

BLACK BADGE GHOST ÉKLEIPSIS COLLECTION

Rolls-Royce Black Badge Ghost Ékleipsis Private Collection skúma podmanivú súhru svetla a tmy, keď Mesiac zakrýva Slnko počas úplného zatmenia Slnka.

Na mieru vytvorený Starlight Headliner obsahuje animovanú sekvenciu replikujúcu kruh 940 „hviezd“ z optických vlákien. Animácia zostáva viditeľná presne sedem minút a 31 sekúnd – tak, ako najdlhšie možné trvanie úplného zatmenia Slnka.

BLACK BADGE CULLINAN BLUE SHADOW

Kolekcia Black Badge Cullinan Blue Shadow je inšpirovaná Kármánovou líniou, neviditeľnou hranicou 62 míľ nad zemským povrchom, kde končí naša atmosféra a začína vesmír.

Headliner Starlight obsahuje zložitú výšivku zobrazujúcu povrch Mesiaca, ktorú tvorí 250 000 jednotlivých stehov v piatich rôznych farbách nití. Je obklopený 1 183 blikajúcimi „hviezdami“ z optických vlákien – 799 bielymi a 384 modrými – každá je umiestnená ručne.

Kožené sedadlá sú vybavené umeleckými perforáciami. Ide o skutočné umelecké dielo, tvorené 75 000 drobnými perforáciami, napodobňuje vzory mrakov víriacich nad kontinentmi a oceánmi pri pohľade z vesmíru.

Zdroj: Rolls-Royce

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie