Podujatia Slovensko

Rally Radosti vyzbierala len na námestiachviac než 35 tisíc eur

Uplynulý víkend prešlo viac než 35 športových a superšportových vozidiel okolo Slovenska a na celkovo šiestich námestiach (Trnava, Banská Bystrica, Košice, Liptovský Mikuláš, Žilina Sereď) vyzbierala na pomoc deťom s kardiovaskulárnymi ochoreniami rekordných 35 763,62 eur! Organizátori však odkazujú, že zbierka ešte pokračuje a skromne odhadujú, že tohtoročná zbierka hravo prekročí sumu 50 tisíc eur.

Aj keď pre desiatky účastníkov a tisícky návštevníkov na námestiach skončila Rally Radosti v nedeľu poobede, pre nás práca beží ďalej. To, čo sa udialo tento rok, nás všetkých príjemne šokovalo. Námestia plné do prasknutia, nekonečné množstvo štastných tvárí, tona radosti a rekordná suma v kasičkách, ktoré ledva poňali tých takmer 36 tisíc eur. Sme šťastní, pretože oproti minulému roku sme len na námestiach vyzbierali o viac než 15 tisíc eur viac,“ povedal Peter Jakabovič, predseda občianskeho združenia Rally Radosti.

Nadšenie v celom tíme Rally Radosti sa nedalo odmerať, taká eufória zavládla, keď sme dopočítali všetky bankovky a mince v kasičkách. Za celú našu organizáciu a v mene detí, ktorým tieto peniažky poputujú, ďakujeme hlavne našim partnerom, účastníkom, ako aj tisíckam ľudí, ktorí si prišli vychutnať tú najlepšiu automobilovú šou, ktorú Slovensko hostí,“ uviedol Michal Krajčír, spoluorganizátor podujatia Rally Radosti a PR manažér občianskeho združenia. „Týmto však ani zďaleka nekončíme, zbierka beží až do 30. septembra a čaká nás ešte zopár aktivít, ktorými by sme radi tohtoročnú zbierku vyhnali do ešte rekordnejších čísel. Náš smelý odhad je, že prekročíme hranicu 50 tisíc eur, avšak našim snom je, aby sme tento rok medzi nemocnice na západe, strede a východe Slovenska doručili aspoň 60 tisíc eur,“ uzavrel Krajčír.

Cieľom tohtoročnej Rally Radosti je vyzbierať a odovzdať do nemocníc na západe, strede a východe Slovenska čo najviac financií pre deti s kardiovaskulárnymi ochoreniami. Tie totiž spôsobujú množstvo zdravotných problémov, a to aj v detskom veku. Prerásť pritom môžu v celoživotné problémy až úmrtia.

Zbierka Rally Radosti 2022 pokračuje do 30. septembra, prispieť sa dá darcovskou SMS-kou v hodnote dvoch eur, ako aj príspevkom na transparentný účet. Viac informácií nájdete na www.rallyradosti.sk alebo na Facebooku či Instagrame.

Galéria

Michal

Mohlo by Vás zaujímať

Sledujte nás

newsletter

    sociálne siete

    careramagazin na Facebooku

    Vyhľadávanie